Strona główna 0_Slider Pożegnanie sezonu w Arboretum

Pożegnanie sezonu w Arboretum [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]

0

Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach koło Niemczy w niedzielę 20 października zaprasza na zakończenie sezonu. 10 czytelników Swidnica24.pl odwiedzi piękny ogród za darmo.

To już ostatnie wydarzenie przed zimową przerwą. Na niedzielne południe zaplanowano spacer pod frapującym tytułem „Magia spadających liści”, który poprowadzą przewodnicy przyrody Tomasz Dymny i Ewa Kuczyńska. Pokażą i opowiedzą o wyjątkowych liściach, tak ze względu na budowę, przebarwienie jak i przydatność w kuchni. Dowiemy się też, jak liście różnych roślin przystosowują się do zewnętrznych zagrożeń, oraz o tym, że jako element w sztuce znalazły szerokie zastosowanie i były często inspiracją dla malarzy czy rzeźbiarzy.Początek o godzinie 12.00.

Znana florystka z Wrocławia Jolanta Supel poprowadzi w godz. 12.00–16.00 warsztaty w zaplataniu wianków dla najmłodszych, z liśćmi jako główną inspiracją. Będą oczywiście też jesienne bukiety i tajniki ich układania. Na nowe atrakcje i nowe już wiosenne piękno Arboretum przyjdzie nam poczekać kilka miesięcy, warto więc ten sezon zakończyć ciesząc się urokami jesieni.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Prawidłowa odpowiedź na zadane 15października pytanie: Od którego roku Arboretum należy do Uniwersytetu Wrocławskiego?brzmi: Od 1988 roku.

Bezpłatne wejściówki otrzymują Agnieszka Kaźmierczyk, Beata Golczewska i Tomasz Chorostkowski. Gratulujemy!

Poprzedni artykułŚwidnica nagrodzona za „Czerwonego Barona”
Następny artykuł6,5 miliona za remont Kraszowickiej? Są chętni do wykonania przebudowy