Strona główna 0_Slider 6,5 miliona za remont Kraszowickiej? Są chętni do wykonania przebudowy

6,5 miliona za remont Kraszowickiej? Są chętni do wykonania przebudowy

2

Dwie firmy zainteresowane są wykonaniem przebudowy kolejnych fragmentów ulicy Kraszowickiej. Na ten cel świdnicki magistrat rezerwował 7,5 mln złotych. Całość drogowej inwestycji ma zostać zrealizowana do września 2021 roku.

W ramach planowanej inwestycji wyremontowane mają zostać dwa odcinki ulicy Kraszowickiej: od skrzyżowania z ulicą Bystrzycą do przejazdu kolejowego przy ulicy Działkowej (etap I), a także od skrzyżowania z ulicą Przyjaźni do przejazdu kolejowego przy ulicy Torowej, wraz z samym przejazdem (etap III). W 2018 roku zrealizowano prace na odcinku od skrzyżowania z ulicą Działkową do krzyżówki z ulicą Przyjaźni (etap II). Oprócz przebudowy nawierzchni jezdni, przyszły wykonawca zajmie się także instalacjami podziemnymi, a także budową nowych chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia ulicznego.

Zakończenie prac obejmujących III etap ma nastąpić do 30 listopada 2020 roku, natomiast przebudowa ulicy Kraszowickiej w ramach I etapu – do 30 września 2021 roku. Na realizację drogowej inwestycji, której koszt szacowano na około 7,5 mln złotych, miastu udało się zdobyć dotację z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3 mln 788 tys. złotych.

16 października nastąpiło otwarcie ofert w przetargu ogłoszonym przez Urząd Miejski w Świdnicy. Firma HYPMAR z Modlęcina zaproponowała wykonanie remontu za blisko 6 mln 484 tys. złotych, natomiast konsorcjum tworzone przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów oraz firmę Stańczyk ze Świebodzic – nieco ponad 7 mln 497 tys. złotych.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułPożegnanie sezonu w Arboretum [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułArkadiusz Piech wzmocni I-ligowca?