Strona główna Sport Piłka nożna Arkadiusz Piech wzmocni I-ligowca?

Arkadiusz Piech wzmocni I-ligowca?

0

Piłkarz rodem ze Świdnicy rozpoczął treningi z nową drużyną grającą na boiskach I ligi. 34-letni napastnik po wygaśnięciu kontraktu z ekstraklasowym Śląskiem Wrocław (koniec czerwca 2019 roku) poszukiwał nowego pracodawcy.

W ostatnich tygodniach Arkadiusz Piech przygotowywał się się z naszą czwartoligową ekipą seniorów Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica, szukając nowego klubu. Od wczoraj trenuje już jednak z pierwszoligową Odrą Opole licząc na angaż. Teraz musi przekonać do siebie szkoleniowca drużyny. Odra spisuje się w tym sezonie jak na razie bardzo słabo. Z dorobkiem zaledwie 7 punktów znajduje się na ostatniej – 18. pozycji w tabeli. Na uwagę zasługuje przede wszystkim fatalna dyspozycja opolan w ofensywie. Odra w 12 meczach strzeliła tylko 7 goli. Receptą na poprawę tego strzeleckiego impasu ma był ma być właśnie Arkadiusz Piech.

34-latek jest wychowankiem Polonii Świdnica. Ze Świdnicy był wypożyczany do Gawina Królewska Wola i Widzewa Łódź. Później reprezentował barwy Ruchu Chorzów, tureckiego Sivassporu, Zagłębia Lubin, Legii Warszawa, GKS-u Bełchatów, cypryjskich drużyn AEL-u Limassol oraz Apollonu Limassol i ostatnio Śląska Wrocław. Po opuszczeniu Świdnicy przez 10 lat rozegrał łącznie 301 meczów, strzelając 102 gole. W sezonie 2011/2012 był najlepszym zawodnikiem polskiej ekstraklasy, jest także czterokrotnym reprezentantem Polski.

/MDvR/

Poprzedni artykuł6,5 miliona za remont Kraszowickiej? Są chętni do wykonania przebudowy
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]