Strona główna 0_Slider Porwanie, wypadek, pożar i wybuchy. Już w sobotę pokazowe ćwiczenia w Świdnicy

Porwanie, wypadek, pożar i wybuchy. Już w sobotę pokazowe ćwiczenia w Świdnicy

0

Zacznie się od informacji o uprowadzonym we w Wrocławiu autobusie, a z każdą minutą groźnych wydarzeń będzie przybywać. W sobotę 26 października około 8.00 rozpoczną się ćwiczenia pod kryptonimem „Colgate 2019”. Mieszkańcy Świdnicy, a zwłaszcza osiedla Zawiszów, muszą się liczyć z dużą koncentracją służb i utrudnieniami.

Zdjęcie archiwalne

Doroczne ćwiczenia organizuje Powiatowa Straż Pożarna w Świdnicy z udziałem policji, pogotowia ratunkowego, Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM w Świdnicy oraz MPK. Uprowadzony przez terrorystów autobus będzie pozorowany przez bus, należący do świdnickiego MPK. Do Świdnicy wjedzie drogą krajową nr 35 i po nieudanej próbie zatrzymania dotrze do ulic Galla Anonima i Andersa, gdzie zderzy się z innym busem. W tym miejscu rozegrają się dramatyczne wydarzenia, powiązane z zagrożeniem eksplozji i koniecznością ewakuacji pobliskich budynków. Zarówno ewakuacja, jak i zagrożenie będą jedynie elementami ćwiczeń – podkreślają organizatorzy. Dzisiaj mieszkańcy otrzymają stosowne powiadomienia. Na około 1,5 godziny nie będzie przejazdu ulicą gen. Andersa.

Scenariusz przewiduje kolejne pościgi z udziałem psów policyjnych i strzelaninę. Strażacy główną część swoich zadań przeprowadzą na terenie fabryki Colgate, gdzie scenariusz przewiduje wybuchy i pożar. W ćwiczeniach weźmie udział m.in. grupa wysokościowa.

Działania mają potrwać do godziny 13.00.

Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułZbliża się dzień Wszystkich Świętych. Policja apeluje o ostrożność i czujność
Następny artykułPedofil nie wyjdzie na wolność