Strona główna Temat dnia Pedofil nie wyjdzie na wolność

Pedofil nie wyjdzie na wolność

0

Sąd Rejonowy w Świdnicy zadecydował o zastosowaniu aresztu tymczasowego wobec Tomasza Ł. Wniosek w tej sprawie złożyła 15 października świdnicka prokuratura rejonowa. 6 listopada świdniczanin kończy wyrok za przestępstwa seksualne wobec dzieci, a dzisiaj ruszył kolejny proces, w którym jest oskarżony o wykorzystanie 5-letniego chłopca.

Zdjęcie archiwalne

Cierpiący na stwardnienie rozsiane Tomasz Ł. został przyłapany podczas europejskiej akcji skierowanej przeciwko pedofilom w 2016 roku. Wśród licznych filmów pornograficznych z udziałem dzieci policjanci odkryli nagranie wykonane przez samego Tomasza Ł., który zarejestrował akt seksualny z małym chłopcem. Jak się okazało, ze względu na swój stan zdrowia mężczyzna w tym czasie miał przerwę w odbywaniu kary więzienia za inne czyny pedofilskie.

Ze względu na jego stan zdrowia, nie udało się przez dłuższy czas znaleźć więzienia, w którym mógłby zostać osadzony na czas tymczasowego aresztu ani dokończyć karę za poprzednie przestępstwo. Ostatecznie został umieszczony w Zakładzie Karnym w Gdańsku, później w Łodzi, gdzie pozostaje do dzisiaj. Przez trzy lata sądy nie mogły dojść do porozumienia, gdzie mężczyzna ma być sądzony. Ostatecznie sprawa wróciła do Świdnicy i dzisiaj od nowa rozpoczął się proces.

Dzisiaj również Sąd Okręgowy w Łodzi zadecyduje, czy Tomasz Ł. może zostać umieszczony w odizolowanym ośrodku na mocy tzw. ustawy „o bestiach”.

Wniosek nie został uwzględniony, że względu na decyzję świdnickiego sądu z dzisiaj. Tak regulują to przepisy, bo ustawa z 2013 roku nie zabezpiecza osób, które są aresztowane. Postępowanie zostało zawieszone – poinformowała ok. godziny 15.00 Agnieszka Cesarz-Cerska, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Łodzi.

Do 6 listopada 2019 roku Tomasz Ł. będzie odbywał karę za poprzednie przestępstwo. Później rozpocznie się tymczasowy areszt, o którym dzisiaj zadecydował sąd w Świdnicy. O dalszych środkach izolacyjnych sądy zadecydują w zależności od czasu, jaki zajmie obecny proces, w którym Tomasz Ł. jest oskarżony o wykorzystanie seksualne 5-letniego chłopca.

/asz/

Poprzedni artykułPorwanie, wypadek, pożar i wybuchy. Już w sobotę pokazowe ćwiczenia w Świdnicy
Następny artykuł„Bliźniak” z efektami w Cinema3D