Strona główna 0_Slider Pierwszy etap remontu „modliszówki”. Jak idą prace?

Pierwszy etap remontu „modliszówki”. Jak idą prace? [FOTO/VIDEO]

16

W maju ruszyły prace przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 379, łączącej Świdnicę z Wałbrzychem. W pierwszej kolejności remontowany jest odcinek od strony Świdnicy, który miał zostać ukończony w pięć miesięcy. Jak obecnie wygląda plac budowy?

Roboty na odcinku od skrzyżowania Wałbrzyskiej ze Słowiańską w Świdnicy do skrzyżowania z drogami powiatowymi 2910D (kier. Bystrzyca Dolna) i 2911 D (kier. Witoszów Dolny) ruszyły 6 maja. Wejście na plac budowy drogowców oznaczało zamknięcie tego fragmentu drogi na Modliszów oraz wyznaczenie objazdów dla zmotoryzowanych.

Zgodnie z szacunkami podawanymi jeszcze przed rozpoczęciem drogowej inwestycji, prace na odcinku ze Świdnicy do skrzyżowania u podnóża Gór Wałbrzyskich miały potrwać około 5 miesięcy. Następne 6 miesięcy planowano przeznaczyć na przebudowę odcinka do planowanego ronda w Modliszowie, zaś na końcu prace mają objąć fragment od ronda w Modliszowie do istniejącego ronda na ulicy Uczniowskiej w Starym Julianowie, co wykonawca planuje zrealizować w ciągu kolejnych 5 miesięcy.

Zwróciliśmy się z zapytaniem do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei o przedstawienie aktualnego harmonogramu prac.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułKto otrzyma Dolnośląskie Gryfy?
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]