Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica OSA w Komorowie na finiszu

OSA w Komorowie na finiszu

0

Na terenie otwartej strefy aktywności w Komorowie, potocznie nazywaną OSA, zamontowane zostały pierwsze urządzenia. Już niebawem kolejne pojawią się w Wiśniowej. Na realizację inwestycji władze gminy Świdnica pozyskały 75 tys. złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

OSA w miejscowości Komorów obejmuje montaż urządzeń siłowych, montaż gier: szachy/warcaby, chińczyk, montaż ławek, kubłów na śmieci i stojaka na rowery oraz wykonanie nasadzeń. OSA wykonana zostanie na terenie trawiastym, który jest dopuszczalnym podłożem dla urządzeń siłowych, co powoduje brak konieczności wykonania stref bezpieczeństwa ze żwiru płukanego – mówi Janusz Waligóra z Urzędu Gminy Świdnica.

OSA w miejscowości Wiśniowa będzie obejmować: montaż urządzeń siłowych, montaż zabawowych urządzeń sprawnościowych wraz z wykonaniem stref bezpieczeństwa ze żwiru płukanego, montaż gier: szachy/warcaby, chińczyk, montaż ławek, kubłów na śmieci i stojaka na rowery, wykonanie nasadzeń oraz bezpiecznego ogrodzenia terenu wraz z bramą wjazdową oraz furtkami – wylicza Waligóra.

Celem programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych, które mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych, które podniosą w sposób znaczący estetykę przestrzeni publicznej i poprawią jakość życia mieszkańców danego obszaru.

/UG Świdnica, opr. mn/