Strona główna Bez kategorii O co pytać rekrutera na rozmowie kwalifikacyjnej?

O co pytać rekrutera na rozmowie kwalifikacyjnej?

1

Kiedy po przejrzeniu setek ogłoszeń w końcu otrzymałeś upragnione zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, zapewne chcesz się do niej dobrze przygotować. Przeczytałeś wiele pytań, jakie mogą zadać rekruterzy. Opracowałeś także odpowiedzi na pytania, z jakimi możesz spotkać się podczas rekrutacji. Na każdej rozmowie przychodzi jednak czas, kiedy to Ty możesz zapytać o coś osobę prowadzącą. Pamiętaj, że brak zapytań z Twojej strony może zostać źle odebrany. Oto kilka przykładowych tematów, które możesz poruszyć podczas interview.

Zapytaj o kompetencje idealnego kandydata
Ponieważ w ogłoszeniu mogą nie być zawarte wszystkie wymagania, jakie stawiane są przed kandydatem na wybrane stanowisko, możesz doprecyzować je w czasie rozmowy rekrutacyjnej. Takim pytaniem dajesz do zrozumienia, że zależy Ci na dokładnym wzajemnym zrozumieniu i spójności oczekiwań.

Organizacja stanowiska
Możesz zapytać rekrutera czy stanowisko, na które kandydujesz jest samodzielne lub ile osób liczy zespół. Czy to miejsce pracy zostało nowo utworzone, czy ktoś już wcześniej był na nim zatrudniony. Warto dowiedzieć się, jakie główne wartości wyznawane są w firmie, w której chcesz pracować. Takie pytania świadczą o Twoim zainteresowaniu i zaangażowaniu w proces rekrutacji.

Elementy wynagrodzenia
Ponieważ oczekiwania finansowe są jedną z najważniejszych kwestii zarówno dla Ciebie, jak i zatrudniającego, warto wykorzystać czas przeznaczony na zadawanie pytań, by dowiedzieć się więcej na ten temat. Możesz zapytać z jakich elementów składa się pensja oraz czy firma przewiduje jakieś benefity dla pracowników.

Możliwości rozwoju
Ważnym tematem, jaki powinieneś poruszyć, gdy rekruter da Ci czas na zadawanie pytań jest ścieżka awansu w firmie. Pytając o możliwości awansowania pokazujesz, że jesteś osobą ambitną i interesuje Cię dłuższa współpraca z firmą, do której aplikujesz.

Sposób wdrożenia do pracy
Zapytaj na rozmowie rekrutacyjnej, w jaki sposób nowi pracownicy wdrażani są w swoje obowiązki. Czy przewidziane jest szkolenie stanowiskowe. W ten sposób dasz prowadzącemu rozmowę kwalifikacyjną do zrozumienia, że zależy Ci na podjęciu pracy i wykazujesz zainteresowanie swoimi przyszłymi obowiązkami.

Kolejne etapy rekrutacji
Koniecznie zapytaj czy proces rekrutacji składa się z większej liczby etapów. Jeśli osoba prowadząca rozmowę rekrutacyjną sama nie powie, w jakim terminie i w jaki sposób zostaniesz poinformowany o wyniku rozmowy, nie zapomnij o to zapytać.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZłote dyplomy dla świdnickich chórzystów
Następny artykułZbierają podarunki dla dzieci z dwóch szpitali