Strona główna 0_Slider Niepełnosprawni chcą prowadzić galerio-kawiarnię. Na pokazie mody zbiorą datki

Niepełnosprawni chcą prowadzić galerio-kawiarnię. Na pokazie mody zbiorą datki

1

Będą modelki, ubrania i ozdoby, ale ten pokaz ma mieć szczególny wymiar. Już 23 października w auli I LO będzie można obejrzeć odzież, która dostała drugie życie, a sam pokaz to akcja charytatywna na rzecz remontu i wyposażenia galerio-kawiarni, która poprowadzą niepełnosprawni z Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadzonego przez Stowarzyszenie Bliżej Ciebie przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy chcą być wśród ludzi, pochwalić się swoimi pracami i poprowadzić kawiarnię. Miejsce już jest, potrzebne są środki na remont i wyposażenie. Ma to być miejsce przede wszystkim na prezentację niesamowitych prac plastycznych uczestników naszych warsztatów, a także miejsce spotkań z mieszkańcami, uczniami, przedszkolakami. W galerii będzie się także można napić kawy i herbaty – mówi Agnieszka Feruś, koordynator w WTZ.

Miasto na galerio-kawiarnię za symboliczną złotówkę wynajmie lokal po sklepie jubilerskim w Rynku. Pomieszczenia wymagają remontu i wyposażenia. – Mamy szansę na pozyskanie dotacji na remont ze środków, którymi dysponuje Urząd Wojewódzki we Wrocławiu, ale potrzebne jest 50% wkładu własnego. Do listopada musimy uzbierać 50 tysięcy złotych – mówi Agnieszka Feruś.

Od kilku tygodni trwa zbiórka na zrzutka.pl, ale na razie darczyńcy wpłacili  3 tysiące złotych. Uczestnicy warsztatów wraz z opiekunami mają nadzieję, że portfele otworzą się szerzej podczas niezwykłego pokazu mody. 23 października w auli I LO o godzinie 16.30 będzie można obejrzeć, a później wylicytować rzeczy, przekazane na pokaz. Jak zapewniają organizatorzy, będzie w czym wybierać! Na tym nie koniec atrakcji. Na uczestników będzie czekał bazarek, loteria i stoisko z ciastami. Już teraz warto zarezerwować czas!

/asz/

Poprzedni artykułNuncjusz apostolski ponownie odwiedzi Świdnicę
Następny artykułFlyspot już we Wrocławiu! Zapraszamy do tunelu aerodynamicznego!