Strona główna Wydarzenia Świdnica Nuncjusz apostolski ponownie odwiedzi Świdnicę

Nuncjusz apostolski ponownie odwiedzi Świdnicę

1

W związku z zakończeniem obchodów XV-lecia istnienia diecezji świdnickiej do Świdnicy został zaproszony nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio. Wydarzenie wpisze się również w coroczne obchody związane ze wspomnieniem św. Jana Pawła II, patrona Świdnicy.

Zaprosiliśmy po raz drugi w tym roku nuncjusza apostolskiego, żeby uroczyście zakończył nasze obchody 15-lecia istnienia diecezji świdnickiej. Przypomnę, że był w marcu w okolicach rocznicy ustanowienia diecezji. Poprosiliśmy nuncjusza, żeby te uroczystości rozpoczął i wtedy po raz pierwszy przybył do naszej diecezji – powiedział w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną bp Ignacy Dec.

Wydarzenie wpisze się również w coroczne obchody związane ze wspomnieniem Jana Pawła II. – Chcemy zakończyć uroczyście obchody 15-lecia w czasie wspomnienia św. Jana Pawła II. Jest on patronem naszego miasta ogłoszonym przez poprzedniego nuncjusza w 2012 roku. Teraz połączmy to zamknięcie obchodów 15-lecia istnienia diecezji z uroczystością patrona Świdnicy – dodał Dec.

Legat papieski ma przyjechać do Świdnicy 19 października i będzie przewodniczyć mszy w świdnickiej katedrze o godz. 12.00.

/KAI, mn/