Strona główna 0_Slider „Joker” triumfuje w kinach

„Joker” triumfuje w kinach [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Minęło zaledwie 10 dni od światowej premiery „Jokera”, a już produkcja w reżyserii Todda Philipsa zarobiła ponad pół miliarda dolarów. Dlaczego historia największego przeciwnika Batmana wzbudza tak wielkie zainteresowanie? Można o tym przekonać się wybierając się na seans do Cinema 3D w Świdnicy. To właśnie z filmem „Joker”, wokół którego nie milkną kontrowersje, związany był nasz kolejny konkurs kinowy. Kto wygrał bilety?

Film wyreżyserował Todd Phillips, znany chociażby z filmów serii „Kac Vegas”. Ale te niezwykle udane komedie nie mają oczywiście nic wspólnego z „Jokerem”.

„Joker” rozgrywa się w Gotham City pod koniec minionego wieku. Bruce Wayne, przyszły Batman, jest dzieckiem i wciąż ma oboje rodziców. Za to Arthur Fleck nie ma prawie nic. Talentu, szczęścia, sensu. Wystarczy jeden gorszy dzień, by ze słabego komika przeobrazić się w psychopatę i przyszłego superzłoczyńcę, jakiego znamy z kart komiksów. „Joker” to brudne, nihilistyczne kino w stylu „Taksówkarza” – w jednej z ról pojawia się tutaj nawet sam Robert De Niro. Główną rolę fenomenalnie zagrał Joaquin Phoenix – zapowiada Cinema3D.

„Joker” momentalnie znalazł się na ustach wszystkich kinomanów po triumfalnym zwycięstwie podczas niedawnego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Złote Lwy dla kina komiksowego? Niebywałe, a jednak prawdziwe. Jak wskazują krytycy, ten film ma jednak do powiedzenia znacznie więcej niż tylko fikcyjną historię początków największego wroga Batmana. Jakim dziełem jest „Joker”? Czy rzeczywiście słuszne są obawy o odwrócenie wartości, gloryfikację przemocy i pokazywanie zbrodniarza w dobrym świetle? O tym można przekonać się w kinach od 4 października. Harmonogram seansów w świdnickim Cinema3D sprawdzimy TUTAJ.

To właśnie z tą wyczekiwaną premierą związany był nasz kolejny wielki konkurs kinowy. Do rozdania mieliśmy aż 12 biletów do Cinema3D w Świdnicy. Aby zdobyć zaproszenia należało: wymienić co najmniej trzech aktorów, którzy wcielili się w postać Jokera. Wśród odtwórców ról znaleźli się m.in. znakomity Jack Nicholson („Batman” z 1989r.), Heath Ledger, który za tę rolę pośmiertnie został nagrodzony Oscarem („Mroczny rycerz” z 2008r.) czy mniej udana kreacja Jareda Leto („Legion samobójców” z 2016r.). Laureatami konkursu zostali: Katarzyna Owczarek (4 bilety), Henryk Białek (4 bilety) oraz Łukasz Błaszkiewicz (4 bilety). Gratulujemy!

/oprac. AN/
/materiały Cinema3D/

Poprzedni artykułOd grudnia kolejowe przystanki „na żądanie”
Następny artykułZgubiono kluczyk do samochodu [ODNALEZIONY]