Strona główna Bez kategorii Jak pozbyć się insektów z mieszkania? Sprawdź skuteczne sposoby na robaki

Jak pozbyć się insektów z mieszkania? Sprawdź skuteczne sposoby na robaki

0

Pająki, karaluchy, pluskwy, muszki owocówki, mole czy mrówki – przychodzą nie wiadomo skąd i kiedy, a zwalczanie ich jest żmudne i długotrwałe. Niektóre z insektów mogą mieć zbawienny wpływ na środowisko, ale w domu są prawdziwym utrapieniem. Robaki, choć z wyglądu małe i niepozorne, potrafią wyrządzić wiele szkód i zniszczeń. Na szczęście w walce z nimi nie jesteśmy skazani na porażkę, gdyż istnieje wiele sprawdzonych sposobów na domowe insekty.

Zdecydowanie lepiej zapobiegać pojawieniu się różnego rodzaju robactwa, niż je tępić. Jeśli jednak zauważymy chodzące po mieszkaniu szkodniki, nie mamy innego wyjścia, jak tylko podjąć wyzwanie i je zwalczyć. Przedstawiamy krótką charakterystykę 6 różnych insektów i sposoby na walkę z nimi.

Karaluchy
Występowanie: zsypy, pod zlewem, w podłodze, pod boazerią, przy koszach na śmieci, wszelkie zakamarki i szczeliny w pobliżu jedzenia.
Ulubione pożywienie: resztki jedzenia, włosy, odchody, książki, ubrania.

Sposób na karaluchy:
Najskuteczniej tutaj działa gazowanie mieszkania dwusiarczkiem węgla, co najlepiej zlecić profesjonalnej firmie zajmującej się zwalczaniem szkodników. Można spróbować samemu zwalczyć karaluchy, stosując preparaty na oprysk (kupić je można np. tutaj: https://tedan.pl/sklep/zwalczanie-szkodnikow/prusaki-karaluchy-zwalczanie-srodki-preparaty-opryski/), jednak trzeba być przygotowanym na to, że nasza starania mogą zakończyć się fiaskiem, jeśli problem okaże się większy, niż nam się początkowo wydawało.

Mrówki faraona
Występowanie: wszędzie w pobliżu ludzi, najczęściej ciepłe i suche miejsca w pobliżu pokarmu.
Ulubione pożywienie: wszystkie pokarmy – produkty słodkie, mięso, sery, pieczywo.

Sposób na mrówki faraona: 
Mrówki można bardzo łatwo zwalczyć domowymi sposobami. W miejscach ich występowania należy położyć woreczki wypełnione miętą lub rutą, których zapachu mrówki nie lubią. Jeśli chcesz zwalczyć mrówki raz a porządnie, zlokalizuj ich gniazda i zalej je wrzątkiem, wodą z octem lub fusami po kawie.

Mole ubraniowe
Występowanie: wszędzie tam, gdzie są ubrania – szafy, komody, garderoby.
Ulubione pożywienie: materiały różnego typu, np. wełna, skóra, jedwab, bawełna etc.

Sposób na mole ubraniowe:
By zabezpieczyć szafy przed molami, należy systematycznie je sprzątać, jak również unikać wkładania do nich brudnych ubrań. Niezastąpione w walce z molami są też odstraszające je preparaty, mające w składzie lawendę lub cytrynę, bo tych dwóch zapachów mole nie lubią najbardziej.

Pluskwy
Występowanie: ciasne i ciemne miejsca, np. za listwami.
Ulubione pożywienie: krew ludzi i zwierząt.

Sposób na pluskwy:
Mając na uwadze fakt, że pluskwy są trudnym przeciwnikiem do zwalczenia, ponieważ dobrze się chowają i szybko rozmnażają, chcąc je zwalczyć najlepiej od razu sięgnąć po środki dużego kalibru, jak specjalistyczne preparaty do odpluskwiania domów i mieszkań (np. https://tedan.pl/sklep/zwalczanie-szkodnikow/zwalczanie-pluskiew/). Przed ich zastosowaniem trzeba dokonać dokładnych oględzin całego domu i rzeczy codziennego użytku, by zidentyfikować wszystkie miejsca występowania pluskiew.

Muszki owocówki
Występowanie: w pobliżu słodkich pokarmów.
Ulubione pożywienie: gnijące owoce.

Sposób na muszki owocówki:
By zapobiec pojawieniu się muszek owocówek, należy regularnie wyrzucać śmieci i myć kosz na odpady. Latem nie powinno się zostawiać niezabezpieczonego jedzenia na szafkach czy stole, bo działa ono jak wabik na muszki owocówki. Jeśli mamy do czynienia z prawdziwą plagą muszek owocówek warto kupić specjalną pułapkę na nie (np. tutaj: https://tedan.pl/sklep/zwalczanie-szkodnikow/muszki-owocowki/pulapka-na-muszki-owocowki-plyn-250ml.html). Pozwala ona skutecznie zwabić i unieszkodliwić szkodniki.

Muchy
Występowanie: w pobliżu śmieci, odchodów zwierząt, padliny, pożywienia.
Ulubione pożywienie: resztki organiczne, mięso, jedzenie spożywane przez człowieka.

Sposób na muchy:
Muchy są dla nas bardzo uciążliwe w sezonie wiosenno-letnim, kiedy to atakują zarówno ludzi, jak i jedzenie. Ze względu na fakt, że muchy mają kontakt z padliną i odchodami zwierząt, mogą przenosić drobnoustroje, a co za tym idzie, rozpowszechniać groźne choroby. Wszędzie tam, gdzie są muchy, warto powiesić lep, a w oknach zamontować moskitiery, które przy okazji zapobiegną przedostawaniu się do środka komarów. Wysoką skutecznością w walce z muchami cechują się profesjonalne lampy owadobójcze (duży wybór znajdziesz tutaj: https://tedan.pl/sklep/profesjonalne-lampy-owadobojcze/).

/Artykuł sponsorowany/