Strona główna 0_Slider Ciężary powędrują w górę! III Puchar Świdnickiego Dzika

Ciężary powędrują w górę! III Puchar Świdnickiego Dzika

0

Po ubiegłotygodniowych zmaganiach w ramach trzynastej edycji Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Wiesława Rudkowskiego, Galeria Świdnicka zaprasza na kolejne ciekawe wydarzenie sportowe. W sobotę, 5 października kibice będą świadkami III Pucharu Świdnickiego Dzika w wyciskaniu sztangi leżąc. 

Celem zawodów jest popularyzacja sportów siłowych wśród młodzieży i dorosłych, a także propagowanie aktywnego uprawiania sportu w naszym regionie. Na starcie staną amatorzy, którzy w kilku kategoriach wagowych, osobno dla kobiet i mężczyzn, rywalizować będą w wyciskaniu sztangi. Miejscem zmagań będzie przyjazna inicjatywom sportowym Galeria Świdnicka. Zawody mają charakter otwarty. W imprezie mogą wziąć udział zawodnicy od 14. roku życia za pisemną zgodą rodziców, zawodnicy niezrzeszeni w PZKFiTS, amatorscy uczestnicy siłowni oraz wszyscy chętni. Wśród startujących wyłoniona zostanie najsilniejsza świdniczanka, a także najsilniejszy świdniczanin. Organizatorzy przewidzieli również dodatkowe atrakcje dla publiczności, którzy odwiedzą w tym dniu arenę zmagań. Będą to konkursy dla dorosłych kibiców oraz dzieci, jak również pokazy akrobatyczne. Walka z ciężarami rozpocznie się o godz. 14.00.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku do zawodów przystąpiło 43 mężczyzn i 8 kobiet z całej Polski. Imprezie oprócz świetnej atmosfery towarzyszył  także bardzo wysoki poziom sportowy. Największy ciężar – liczący 262.5 kg wycisnął Marcin Karkuła z Warszawy. Mimo imponującego wyniku nie udało mu się pobić rekordu świdnickiego pucharu należącego do zwycięzcy z 2017 roku – Andrzeja Kocyły ze Złotoryi, który wycisnął 270 kg. Tytuł Najsilniejszego Świdniczanina przypadł Konradowi Michalakowi, natomiast Najsilniejszej Świdniczanki Justynie Kloc. W kategoriach OPEN o zwycięstwie decydowały tradycyjnie punkty liczone według formuły Wilks’a (wynik obliczany na podstawie wagi zawodnika i uzyskanego przez niego wyniku).

/MDvR/

Poprzedni artykułW sobotę w magistracie załatwisz przedwyborcze formalności
Następny artykułWyjątkowe koncerty na wyjątkowy jubileusz. 110 lat organów w Kościele Pokoju [FOTO]