Strona główna Kultura 20 lat żarowskiego Teatru Bezdomnego

20 lat żarowskiego Teatru Bezdomnego

0

Działają nieprzerwanie od roku końca lat 90-tych XX wieku. Pierwszą siedzibę mieli na plebani w żarowskim kościele. Rok później przeprowadzili się na ulicę Zamkową w Żarowie i tam tworzą i wystawiają swoje sztuki do dzisiaj. Mowa  o Teatrze Bezdomnym, który w tym roku świętuje swoje dwudzieste urodziny.

Zdjęcie fb Teatr Bezdomny

Teatr Bezdomny im. Bohumila Hrabala przez lata działalności przyciągnął do swojej siedziby ogromną liczbę zdolnych, młodych osób. W wielu z nich teatralne deski pozostawiły wielki sentyment, ale i pasję, którą postanowili rozwijać na wyższych uczelniach. Historia pokazała że po około 10 latach od założenia przez Ryszarda Dykcika „małej sceny” w Żarowie, jego dawni podopieczni, dziś już dorośli, wracają. Wracają jako pełni zapału młodzi ludzie: aktorzy, autorzy scenariuszy, fotograficy, malarze, artyści. I dalej tworzą Teatr Bezdomny. Twórcą, opiekunem, reżyserem od samego początku istnienia Teatru Bezdomnego jest Ryszard Dykcik.

Sympatyków Teatru Bezdomnego gmina Żarów zaprasza na dwudzieste urodziny, które zaplanowano w czwartek, 24 października na godzinę 18.00 w sali kameralnej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ulicy Piastowskiej 10a.

/UM Żarów/

Poprzedni artykułO więziach międzypokoleniowych w rodzinie. V Konferencja Powiatowa
Następny artykułFranciszkańska z opóźnieniem, Siostrzana na finiszu