Strona główna Wydarzenia O więziach międzypokoleniowych w rodzinie. V Konferencja Powiatowa

O więziach międzypokoleniowych w rodzinie. V Konferencja Powiatowa

0

Październik jest miesiącem, w którym w sposób szczególny zwracana jest uwaga na temat zdrowia psychicznego. Z tego też powodu Powiat Świdnicki oraz Powiatowy Zespół ds. Ochrony Zdrowia Psychicznego zorganizował konferencję, na której porozmawiamy na ten temat, zwracając szczególną uwagę na znaczącą rolę rodziny wielopokoleniowej – informuje Barbara Świętek ze starostwa powiatowego i zaprasza do uczestnictwa.

fot. Pixabay

V Konferencja „Wyjść z cienia-Rodzina w pełnym blasku” to wydarzenie, którego celem jest dyskusja skupiająca się na znaczeniu więzi międzypokoleniowej i wpływie rodziny na zdrowie psychiczne. Podczas konferencji będziemy poruszać również zagadnienia związane z istotną rolą komunikacji w rodzinie wielopokoleniowej oraz transpokoleniowym przekazywaniu wartości w rodzinie – dodaje Barbara Świętek.

Uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania wystąpień zaproszonych gości m.in. Pani Krystyny Lasek, która przedstawi działania Regionalnej Koalicji na Rzecz Zdrowego Starzenia się oraz programu pn. „Edukacja do starości. Nawzajem sobie potrzebni”. Część artystyczną zaprezentuje grupa teatralna „Utworki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świdnicy w reż. Teresy Cory.

Konferencja ma charakter otwarty, a więc do udziału w niej serdecznie zapraszamy młodzież, rodziców, seniorów, osoby pracujące z rodzinami, przedstawicieli placówek oświatowych, pomocy społecznej oraz ochrony zdrowia oraz wszystkie osoby zainteresowane – zachęcają organizatorzy.

Konferencja odbędzie się w 25 października 2019 r. sali widowiskowej I LO w Świdnicy od 10.00 do 14.00.

Poprzedni artykułNiewybuchy w burakach i w lesie
Następny artykuł20 lat żarowskiego Teatru Bezdomnego