Strona główna 0_Slider Franciszkańska z opóźnieniem, Siostrzana na finiszu

Franciszkańska z opóźnieniem, Siostrzana na finiszu

2

Do 15 października miał się zakończyć remont ulicy Franciszkańskiej. Roboty wciąż jednak trwają. W tej sprawie świdnicki magistrat zwrócił się do wykonawcy o „pilne i zdecydowane podjęcie działań mających na celu przyspieszenie prac”.

Zgodnie z zawartą 15 kwietnia 2019 roku umową między miastem a firmą Polskie Surowce Skalne, zakończenie przebudowy ulicy Franciszkańskiej miało nastąpić do 15 października 2019 roku. W ramach wartej ponad 1 mln 200 tys. złotych drogowej inwestycji, w pierwszej kolejności wykonawca zajął się remontem odcinka od ulicy Siostrzanej do Grodzkiej. 1 października rozpoczął się drugi etap przebudowy ulicy Franciszkańskiej, obejmując odcinek od Marii Konopnickiej do Siostrzanej.

Przyglądający się inwestycji mieszkańcy już wtedy wskazywali, że przy dotychczasowym tempie prac zakończenie remontu w pierwotnym terminie może być mało prawdopodobne. Problem ten dostrzegli także miejscy urzędnicy. Na zbyt mały postęp robót zwracano uwagę podczas cotygodniowych rad budowy, a także – jak przyznała Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy – do wykonawcy prac dwukrotnie wystosowano pisma o „pilne i zdecydowane podjęcie działań mających na celu przyspieszenie prac”. Roboty na Franciszkańskiej wciąż jednak trwają i obecnie nie wiadomo, kiedy zostaną zakończone. W tej sprawie zwróciliśmy się z zapytaniem do świdnickiego magistratu.

Bliżej końca jest warta 4 mln 766 tys. złotych rewitalizacja podwórka między Siostrzaną a Rynkiem, realizowana wraz z remontem samej ulicy Siostrzanej. Także w tym przypadku doszło do powstania opóźnień. Według pierwotnych planów inwestycja miała zostać ukończona do 30 czerwca 2019 roku, jednak z powodu problemów technicznych, które wystąpiły w trakcie realizacji prac planowany termin zakończenia robót budowlanych ustalono na koniec września.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykuł20 lat żarowskiego Teatru Bezdomnego
Następny artykułNa Przechodniej miejskie ogrzewanie najpóźniej do 16 grudnia?