Strona główna 0_Slider Zatrudnili wiceprezesa w sześcioosobowej spółce miejskiej. Pensja? 8800 złotych

Zatrudnili wiceprezesa w sześcioosobowej spółce miejskiej. Pensja? 8800 złotych

28

Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ma wiceprezesa. Na nowo utworzone stanowisko w miejskiej spółce powołany został dziennikarz, Tomasz Chojnowski. Został on także redaktorem naczelnym wydawanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną miejskiego dwutygodnika.

Tomasz Chojnowski ma 43 lata, ukończył prawo na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, kontynuuje naukę na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego – studia podyplomowe z zakresu ekonomii. Od ponad 25 lat zawodowo związany jest z mediami. Pracował na stanowiskach wydawcy, sekretarza redakcji, redaktora i dziennikarza m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Gazecie Prawnej”, „Gazecie Giełdy PARKIET” oraz w „Gazecie Wrocławskiej”. Pracował również w Wiadomościach Świdnickich. Krótko był zatrudniony w WSSE Invest-Park w Wałbrzychu.

Działające od 1998 roku Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zajmuje się budową mieszkań przeznaczonych na wynajem. Spółka posiada w zasobach 363 mieszkania i 11 lokali usługowych zlokalizowanych w budynkach przy ulicach: Budowlanej, Jałowcowej, Spółdzielczej, Bartosza Głowackiego, Mikołaja Kopernika i Jana Kilińskiego w Świdnicy. Zgodnie ze sprawozdaniem zarządu ŚTBS z działalności w okresie od 1.1.2018 do 31.12.2018, w spółce zatrudnionych było 6 osób: prezes Mirosław Gałek, główny księgowy, specjalista ds. inwestycji, specjalista ds. administracji i rozliczania czynszu, specjalista ds. techniczno-administracyjnych oraz konserwator.

Jako wiceprezes, Chojnowski będzie odpowiedzialny m.in. za kontakty z najemcami lokali w budynkach ŚTBS oraz planowanie i nadzór nad remontami przeprowadzanymi na podstawie zgłoszeń mieszkańców, którzy oczekują sprawnego usuwania usterek i stałej modernizacji zasobów mieszkaniowych ŚTBS. Według informacji przekazanych przez przewodniczącego rady nadzorczej spółki, nowo powołany wiceprezes będzie otrzymywać wynagrodzenie w wysokości 8800 złotych.

– W spółce musi sprawnie funkcjonować dział obsługi mieszkańców, co przy tak szerokim zakresie prac i małej obsadzie pracowników jest niemożliwe. Zwracali na to uwagę m.in. radni PiS, którzy składali interpelacje w imieniu mieszkańców skarżących się, że ich sprawy wykonywano w sposób niezadowalający. Postulaty o polepszenie jakości obsługi świdniczanie zgłaszali także do mnie osobiście – zaznacza prezydent Beata Moskal-Słaniewska. W komunikacie świdnickiego magistratu zapewniono też, że Chojnowski ma kompetencje i doświadczenie niezbędne do zarządzania zespołami.

Zwróciliśmy się do władz ŚTBS oraz świdnickiego magistratu z pytaniem dotyczącym kompetencji oraz doświadczenia nowego wiceprezesa w zakresie zarządzania, administracji i modernizacji budynków mieszkalnych, a także o możliwy wpływ utworzenia dodatkowego stanowiska na wysokość opłat ponoszonych przez mieszkańców TBS. Na razie nie wiadomo, jakie wynagrodzenie będzie otrzymywał z tytułu pełnienia funkcji redaktora naczelnego miejskiego dwutygodnika.

W ostatnich latach nieistniejące wcześniej stanowisko wicedyrektora utworzono w Miejskiej Bibliotece Publicznej, na którym zatrudniona została żona przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Dzięcielskiego, natomiast w Miejskim Zarządzie Nieruchomości utworzono stanowisko wicedyrektora, na które przesunięta została dotychczasowa dyrektor Maria Florczak po tym, jak dyrektorem został były wiceprezydent Świdnicy Marek Suwalski.

Michał Nadolski
[email protected]

zdjęcie wiceprezesa ŚTBS: fot. UM Świdnica

Poprzedni artykułPowiatowa droga po przebudowie
Następny artykułWydzwania do firm i mieszkańców z groźbami. Śledczy tropią stalkera