Strona główna 0_Slider Po naszej interwencji wymalowano pasy

Po naszej interwencji wymalowano pasy

0

– Kierowcy często nie zauważają pionowego znaku. Nie rozumiem, dlaczego pasy nie zostały namalowane po remoncie tej ulicy? – pytała na  czytelniczka Swidnica24.pl. Problem dotyczył przejścia dla pieszych na wjeździe z ulicy Komunardów w Świdnicy w ulicę Spacerową.

Jak alarmowała czytelniczka, brak właściwego oznakowania stanowił dla pieszych, których w tym miejscu jest sporo, duże zagrożenie.

ulica Spacerowa przed remontem

Na interwencję odpowiedziała 26 września Magdalena Dzwonkowska, rzecznika UM w Świdnicy: przy ul. Spacerowej pasy zostały już namalowane. Przypomnę, że zgodnie z zawartą umową, miasto odświeża oznakowanie poziome wiosną każdego roku, czyli od połowy kwietnia do połowy maja. W trakcie roku prace uzupełniające wykonywane są kilkukrotnie, po zebraniu większej ilości zleceń. 

Zdjęcie wykonane w pierwszej połowie września 2019 r.

Rzecz w tym, że na wskazanym przejściu pasów nie było od dawna. Nie zostały także namalowane po zakończeniu częściowej wymiany nawierzchni na ulicy Spacerowej, która została wykonana w połowie kwietnia 2019 roku. Podczas odświeżania poziomego oznakowania w Świdnicy na przełomie kwietnia i maja – o którym pisze rzeczniczka, wykonawcy na Spacerową nie dotarli. Dlaczego pominięto to miejsce, w odpowiedzi nie ma ani słowa. Pasy zostały namalowane dopiero po interwencji Swidnica24.pl.

/asz/

Poprzedni artykułWystęp 10 TENORÓW w Świdnicy
Następny artykułPorady dla wynajmujących samochód za granicą