Strona główna Bez kategorii Porady dla wynajmujących samochód za granicą

Porady dla wynajmujących samochód za granicą

0

Planujemy wakacje życia razem ze swoją całą rodziną. Już od bardzo dawna marzyliśmy o tym, że pojedziemy za granicę i poleniuchujemy nad basenem. Jednak w planach mamy również zwiedzanie największych atrakcji w danym kraju. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że przyda nam się samochód osobowy, dzięki którym podróżowanie będzie o wiele szybsze, łatwiejsze i korzystniejsze przy takiej ilości osób.

Umowa z wypożyczalni
Każda renomowana wypożyczalnia samochodowa,  jak np. Escort Agency London zawsze w jasny i klarowny sposób przedstawia swoim klientom warunki umowy. Nic nie ukrywa i zawsze stara się odpowiadać na pytania swoich klientów, jeżeli oni czegoś dokładnie nie rozumieją. Niezależnie od tego, czy rezerwacja wykonywana jest przez internet, czy też na miejscu – umowa musi być jasno i wyraźnie opisana, bez żadnych dodatkowych podpunktów, których nawet nie ma wyraźnie zaznaczonych. Pytajmy, jeżeli uznamy, że coś jest nie tak. Każda firma godna zaufania wszystko dokładnie odpowie, opisze i nic nie będzie ukrywać.

Dodatkowe wyposażenie
Jeżeli jedziemy do nieznanego nam wcześniej kraju, gdzie dobrze nie znamy dróg i ulic, postarajmy się o profesjonalną nawigację. Bardzo często takie dodatkowe wyposażenie, jak właśnie nawigacja, foteliki dla małych dzieci, czy też podstawki dla starszych dzieci, można zamówić już podczas dokonywania rezerwacji. Wystarczy tylko w sieci zaznaczyć odpowiednie okienka lub nawet dopisać to w uwagach, gdzie będzie na to miejsce. Jeżeli chcemy być pewni, że nasze życzenia zostaną uwzględnione – zadzwońmy przed wylotem z zapytaniem do wypożyczalni, aby się wszystkiego upewnić.

Ograniczenia i limity
Nie zapominajmy również o ograniczeniach i limitach, które wiele firm lubi narzucać swoim klientom. Pierwszy to limit kilometrów. Na ogół jest on opisany z nadwyżką, ale jednak warto się z nim zapoznać, żeby jednak nie objawiły nam się one przy płaceniu pod postacią ogromnych kwot naliczonych do rachunków. Liczy się również wiek kierowcy, który będzie podpisywał główną umowę. Osoby poniżej 25 roku życia na ogół mają wliczoną większą opłatę. Chodzi tutaj o młody wiek i mniejsze doświadczenie na drogach. Przy czym nawet nasze krajowe wypożyczalnie stosują taki aneks do umowy jako lepsze zabezpieczenie.

Wkład własny
Firmy zastrzegają również możliwość poniesienia wkładu własnego, czyli kwoty jaką będzie musiał ponieść klient w przypadku wyrządzenia dużej szkody. Wkład własny zależny jest od wypożyczalni, rodzaju i wieku samochodu, a już przede wszystkim od wielkości szkody, jaką wyrządzimy (chociaż nie jest powiedziane, że cokolwiek nam się przydarzy). Można jednak postarać się o zniesienie takiego wkładu zaraz przy dokonaniu rezerwacji. Przy czym jednak za zniesienie takiego wkładu własnego – excess, również będzie trzeba zapłacić. Ciężko tak naprawdę zdecydować, czy ten wkład własny powinien być, czy też nie. To już sam kierowca powinien we własnym sumieniu rozsądzić.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPo naszej interwencji wymalowano pasy
Następny artykułDo wieczora silny wiatr w regionie. Meteorolodzy ostrzegają