Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

W przedostatni weekend września mieszkańcy Świdnicy i powiatu nie będą mogli narzekać na nudę. W sobotę i niedzielę szykuje się sporo wydarzeń, od zawodów strażaków ochotników, przez koncerty, rajd rowerowy po rywalizację w biegach. W niedzielę wydarzenie specjalne z udziałem wojska.

Sobota, 21 września

godzina 9.00
II CZĘŚĆ Turnieju Siatkarskiego im. Tadeusza Ząbka

Miejski Klub Siatkówki Polonia Świdnica zaprasza na drugi weekend z dziewiątą edycją Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki im. Tadeusza Ząbka. Tym razem o prym powalczą młodziczki i juniorki (Hala Zawiszów, Hala Pionierów – Park Centralny, Hala Pionierów – Ekonomik).

godzina 10.00
Zawody powiatowe OSP

Na terenach OSiR-u w Świdnicy przy ul. Śląskiej rozpoczną się Powiatowe Zawody OSP, w których udział wezmą zespoły wyłonione podczas eliminacji gminnych. Druhowie będą rywalizować w sztafecie i zadaniu bojowym.

godzina 10.00
XIV Dyktando Świdnickie

godzina 16.00
Mecz IV ligi: Polonia-Stal – Sokół

Mecz piłkarski 7. kolejki grupy wschodniej IV ligi: Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Sokół Wielka Lipa (sobota, 21 września, godz. 16.00, Stadion Świdnica).

godzina 18.00
Koncert „Ze Straussem przez Wiedeń”

godzina 19.00
Nocny Bieg Bolka Świdnickiego w Parku Centralnym

godzina 20.00
Elektronika i hip-hop w Klubie Bolko

Niedziela 23 września

godzina 9.00
IV Biegi Strefowe w Żarowie

Start zaplanowano przy ul. Armii Krajowej. Biegi dla dzieci odbędą się na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Żarowie (ul. 1 Maja 2), tam też zlokalizowane będzie miasteczko biegowe, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej informacji TU.

godzina 10.00
Rajd rowerowy i piknik w Świdnicy

Rajd rozpocznie się przy bosmanacie nad zalewem Witoszówka w Świdnicy. 22 września w punkcie przy bosmanacie (od godz. 9.00 do 9.45) można odebrać opaski startowe, które upoważnią do odbioru kuponów na poczęstunek. W tych godzinach będzie również możliwość rejestracji dla tych, którzy nie zdążyli zapisać się internetowo. Kupony zostaną wydane uczestnikom rajdu po jego ukończeniu. Piknik rekreacyjny, który odbędzie się na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (od godz. 11.00 do godz. 14.00). Dla świdniczan zaplanowano wiele atrakcji, m.in.: gry zabawy dla dzieci na dmuchanych zamkach,  ogródek warzywny, stanowisko symulacyjne – „alko i narko Google”, szkołę ratownictwa medycznego (nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, badanie ciśnienia, cholesterolu i poziomu cukru), znakowanie rowerów na wypadek kradzieży, prezentację alternatywnych środków transportu (segway, hulajnoga, ryksza itp.), konkurs sprawnościowy pojazdami elektrycznymi, akcje „Bezpieczny senior na spacerze” i  „Senior na rowerze”, nordic walking, stanowisko edukacji ekologicznej „Czysta Świdnica”, społeczną akcję „Odblask to nie obciach”, czyli promowanie nawyku noszenia odblasków.

godzina 10.00
Uroczystości w 80. rocznicę napaści na Polskę

/red./

Poprzedni artykułMurawa świdnickiego stadionu znowu oberwała
Następny artykułPewny triumf i przepustka na Stadion Olimpijski…