Strona główna Sport Lekkoatletyka Nadciągają Żarowskie Biegi Strefowe

Nadciągają Żarowskie Biegi Strefowe

0

Po raz czwarty biegaczki i biegacze powalczą o triumf w Żarowskich Biegach Strefowych. Organizator Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przygotował w tym roku wiele nowinek. Głównym sponsorem sportowego wydarzenie jest niezmiennie Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK” oraz projekt WSSE Aktywnie.

Z okazji osiemnastolecia żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej “Invest-Park” już 22 września wszyscy miłośnicy będą mogli spróbować swoich sił. Na najlepszych biegaczy na dystansach 5 oraz 10 km czekają nagrody finansowe. W tegorocznej edycji powstało dużo nowych kategorii.

Po raz pierwszy w historii biegu osoby, które zdecydują się wystartować w obydwu dystansach sklasyfikowani zostaną w “Żarowskiej piętnastce”. Dodatkowo w biegu głównym na dystansie 10 km zobaczymy na trasie małżeństwa. Oprócz klasyfikacji drużynowej firm działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej “Invest-Park” wyłoniony zostanie najlepszy zawodnik i zawodniczka strefy na dystansie 10 km.

Start zaplanowano przy ul. Armii Krajowej. Biegi dla dzieci odbędą się na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Żarowie (ul. 1 Maja 2), tam też zlokalizowane będzie miasteczko biegowe, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

W ubiegłorocznych zawodach na dystansie głównym 10 km zwyciężył Marokańczyk Elasri Abderrahim z czasem 00:32,10. W kategorii pań najlepsza okazała się Krystyna Kolomiets z Ukrainy (00:39,20). Rekord trasy należy do Mateusza Demczyszaka, która na pokonanie 10 km potrzebował 30 minut i 48 sekund.

Komunikat organizacyjny biegów dla dzieci: http://centrum.zarow.pl/informacje/komunikat_biegi_dla_dzieci_2019_zbs.pdf