Strona główna 0_Slider „Zobacz tego skur*iela”. Przewodniczący rady o mieszkańcu podczas posiedzenia

„Zobacz tego skur*iela”. Przewodniczący rady o mieszkańcu podczas posiedzenia

6

Skandalem nazywana jest wypowiedź przewodniczącego Rady Miejskiej w Świebodzicach, który podczas ostatniego posiedzenia nazwał jednego z mieszkańców „skur*ielem”.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Świebodzicach Zdzisław Pantal (mat. UM Świebodzice/transmisja obrad)

Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej, tuż po ogłoszeniu 10-minutowej przerwy w obradach, przewodniczący Zdzisław Pantal – najwyraźniej nie zdając sobie sprawy z działającego mikrofonu i trwającej, internetowej transmisji obrad – zwrócił się z komentarzem do radnego Jana Klepca. – Zobacz tego skur*iela Łyczbę, jaki z nimi kolega, gonić ch*ja i koniec – stwierdził Pantal w odniesieniu do Ryszarda Łyczby, mieszkańca będącego częstym uczestnikiem posiedzeń rady.

Krytycznie całe zdarzenie ocenili samorządowcy z klubu radnych Wspólne Świebodzice. – Jesteśmy zbulwersowani postawą przewodniczącego rady! Przewodniczący Pantal w wulgarnych i plugawych słowach odniósł się w rozmowie do radnego Jana Klepca, mówiąc do niego w słowach, które ciężko przytoczyć, na temat mieszkańca naszego miasta Ryszarda Łyczby – wskazują.

Sam przewodniczący przyznał się do błędu i zapewnił, że taka sytuacja w przyszłości się nie powtórzy. Miał on też przeprosić samego mieszkańca. Pomimo przeprosin, Ryszard Łyczba wskazał jednak, że przewodniczący powinien ponieść konsekwencje w związku ze swoją wypowiedzią.

 

/mn/

Poprzedni artykułRozpoczęły się Mistrzostwa Europy, biało-czerwoni zagrają też w Świebodzicach!
Następny artykułGmina Marcinowice: trwają ostatnie przygotowania do nowego roku szkolnego