Strona główna Polityka Wicemarszałek Sejmu w Świdnicy: z propozycjami dla seniorów, krytycznie o lotach Kuchcińskiego

Wicemarszałek Sejmu w Świdnicy: z propozycjami dla seniorów, krytycznie o lotach Kuchcińskiego

2

Politycy Koalicji Obywatelskiej wzięli udział w spotkaniu z seniorami skupionymi w świdnickim oddziale Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W Świdnicy pojawiła się także wicemarszałek Sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska, która na gorąco odniosła się do deklaracji marszałka Kuchcińskiego o rezygnacji ze stanowiska.

Przypomnijmy, w czwartek Marek Kuchciński zapowiedział, że jutro złoży rezygnację ze stanowiska marszałka Sejmu. To pokłosie afery jaka wybuchła po ujawnieniu, że Kuchciński latał rządowymi samolotami wraz z rodziną i posłami PiS. – To, co się wydarzyło, jest wielkim skandalem. Podanie się do dymisji nie zamyka sprawy. Nie będzie już marszałkiem, ale pozostaje problem – jak to rozliczyć? Przecież latały z nim inne osoby – mówiła Kidawa-Błońska podczas spotkania w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej.

Wskazała także na fakt podejmowania decyzji personalnych w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości, zamiast w Sejmie. – Mamy takie obyczaje, że zapadają tam wszystkie decyzje, a Prezes Rady Ministrów czeka dwie godziny na parkingu przy Nowogrodzkiej. Dlatego tak ważne są jesienne wybory parlamentarne, tak ważne jest, żeby państwo powiedzieli, czego od nas oczekują – podkreślała wicemarszałek. – Polityk może się mylić, może popełnić błąd, ale nie może kłamać, a tutaj kłamstwo przez ostatnie tygodnie jest codziennie udowadniane. Dlatego to od państwa zależy, jak będziecie patrzeć władzy na ręce, jak będziecie kontrolować władzę – w końcu macie największe prawo do tego, by rozliczać to, co się dzieje – dodała.

Posłowie oraz politycy zrzeszeni w Koalicji Obywatelskiej podczas spotkania z seniorami zwracali także uwagę na chęć realizacji postulatów służących właśnie tej grupie społecznej, zaś polityka adresowana do seniorów stanowi jeden z filarów tzw. Szóstki Schetyny. – Chcemy, aby w tej kampanii mówić o tym, co realnie dotyczy ludzi. Ludzie chcą zarabiać więcej, mieć większe emerytury lub renty. Ludzie chcą, żeby służba zdrowia działała tak, jak na Zachodzie, dlatego mówimy: 21 dni w kolejce do specjalisty, nie dłużej niż godzina na SOR-ze, przywrócenie nocnej i świątecznej opieki, ważne dla dzieci – dla waszych wnuków – darmowe szczepienia – wyliczał Tomasz Siemoniak, lider wałbrzyskiej listy Koalicji Obywatelskiej. Zwrócił przy tym uwagę na konieczność podjęcia działań dotyczących zadłużenia szpitali i rozwiązania problemu dostępu do leków, a także przypomniał, że KO nie będzie dążyło do zmiany wieku emerytalnego. – Warto będzie zachęcać ludzi do tego, aby pracowali dłużej, ale nie z obowiązku, tylko dlatego aby emerytury były wyższe – dodał Siemoniak.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułInformacja o porwaniu 7-latka ze Świebodzic została zmyślona
Następny artykułWięcej wsparcia dla gmin i małych firm? Strefa ekonomiczna zapowiada