Strona główna 0_Slider Zmierz się z bykami! Świdnickie dyktando już we wrześniu

Zmierz się z bykami! Świdnickie dyktando już we wrześniu

0

Liga Kobiet Polskich koło w Świdnicy po raz czternasty zaprasza do rywalizacji w Dyktandzie Świdnickim. Konkurs od lat zachęca  do pracy nad doskonaleniem poprawności ortograficznej, a dodatkowa motywacją są cenne nagrody.

W ubiegłym roku  40 osób zdecydowało się zmierzyć z ortografią i interpunkcją, a zwyciężył 32-letni Arkadiusz Kleniewski. Jak przyznał po konkursie, zaskoczyła go duża liczba wyrażeń slangowych. Na pewno i w tym roku tekst, przygotowywany przez świdnicką nauczycielkę języka polskiego Mariolę Mackiewicz, będzie naszpikowany pułapkami. Na tych, którzy z polska ortografią poradzą sobie najlepiej, czekają cenne nagrody, m.in. sprzęt AGD.

W zmaganiach mogą uczestniczyć mieszkańcy Świdnicy i powiatu świdnickiego, którzy skończyli 16 lat. Organizatorzy zapraszają do pisania dyktanda także urzędników zatrudnionych w jednostkach samorządu terytorialnego miasta Świdnica, gminy Świdnica, powiatu świdnickiego oraz firm, zakładów pracy i urzędów. Wezmą oni udział w dodatkowej klasyfikacji punktowej, której zadaniem będzie wyłonienie urzędnika „Samorządowego Mistrza Ortografii” oraz przyznanie urzędowi lub zakładowi pracy tytułu „Mistrz Ortografii”.

Ze zmagań wykluczeni są absolwenci polonistyki.

XIV Dyktando Świdnickie odbędzie się 21 września 2019 r. o godz. 10.00 w sali narad Urzędu Miejskiego przy ul. Armii Krajowej 49. Zgłoszenie udziału w formie pisemnej lub elektronicznej prosimy przesłać na adres: 58-100 Świdnica, ul. Wrocławska 16, skr. poczt. 159, tel. 664 186 313, e-mail: [email protected] w terminie do 19 września 2019 r.

/opr. red./

Poprzedni artykułBenefity dla pracowników – kulturalna odsłona benefitów pozapłacowych
Następny artykułRozpocznij piłkarską przygodę w MKS Polonia-Stal Świdnica! [VIDEO]