Strona główna 0_Slider Ruszyli w Polskę, by dzielić się wiedzą o LGBT+. Dzisiaj dotrą do...

Ruszyli w Polskę, by dzielić się wiedzą o LGBT+. Dzisiaj dotrą do Świdnicy

13

W poniedziałek rozpoczęła się Letnia Akademia Równości. Pięcioro aktywistów wyruszyło w tygodniową podróż po Polsce, aby dzielić się wiedzą o problemach i postulatach społeczności LGBT+. Ich celem jest dotarcie do miast, w których nie odbywają się marsze równości, w tym także do Świdnicy. Akcja jest wynikiem współpracy poznańskiego stowarzyszenia Grupa Stonewall oraz marki Sprite.

Fot. Grupa Stonewall

Głównym celem akcji jest rozmowa z mieszkańcami i obalenie szkodliwych mitów na temat osób LGBT+. – Skala pomówień i dezinformacji na temat społeczności LGBT+ jest ogromna. Chcemy z tym walczyć w sposób, który uważamy za najbardziej efektywny – poprzez bezpośredni kontakt z osobami, które na co dzień nie mają okazji porozmawiać z wyoutowanym gejem czy lesbijką. Badania potwierdzają, że im więcej znamy osób LGBT+, tym nasz poziom akceptacji wobec nich wzrasta – mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

Aktywiści byli już w Ostrowie Wielkopolskim, pojawią się także w Sandomierzu, Białej Podlaskiej, Mrągowie, Grudziądzu i Kołobrzegu. W każdym z miast spędzą kilka godzin, w czasie których zamierzają rozmawiać z napotkanymi osobami oraz rozdawać im informacyjne ulotki i tęczowe gadżety. Do Świdnicy zawitają we wtorek, 6 sierpnia o godzinie 14.00. Zapraszają na świdnicki Rynek.

Poprzedni artykułKayah i Sarsa na święcie folkloru [PROGRAM]
Następny artykułMarcinowice szykują się do dożynek