Strona główna 0_Slider Kayah i Sarsa na święcie folkloru

Kayah i Sarsa na święcie folkloru [PROGRAM]

0

Już po raz 28 Strzegom zaprasza na spotkania z folklorem z całego świata. Pierwsze koncerty rozpoczną się 7 sierpnia, a na finał wystąpią gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej Kayah i Sarsa.

Pomysł i idea stworzenia festiwalu powstała w czasie organizacji imprez z okazji 750 – lecia nadania praw miejskich miastu Strzegom. To właśnie w 1992 roku Zespół Pieśni i Tańca „Kostrzanie” zorganizował imprezę pod nazwą „Przyjaciele Kostrzan”. Z roku na rok konwencja festiwalu się zmienia, w artystycznej stronie festiwalu bardzo pomagają nam eksperci Polskiej Sekcji CIOFF. Komisja Ekspertów dokonuje weryfikacji zespołów do udziału w festiwalu już w miesiącu kwietniu na podstawie nadesłanych przez zespoły informacji i kaset wideo – czytamy na stronie Strzegomskiego Centrum Kultury.

W tym roku w Strzegomiu swoje programy zaprezentują artyści z Bułgarii, Chile, Czech, Gruzji, Irlandii, Kolumbii, Portugalii, Słowacji i Ukrainy. Nie zabraknie także polskich grup folklorystycznych, a szczególne miejsce przewidziano dla zespołów dolnośląskich, które będą miały swój koncert w Parku Miejskim.

Na widzów czeka moc atrakcji – koncerty na Rynku, edukacyjne „śniadanie na trawie”, Rynek Świata. Na zakończenie wystąpią znane piosenkarki, Kayah i Sarsa.

Poprzedni artykułKaligrafia na placu Pokoju
Następny artykułRuszyli w Polskę, by dzielić się wiedzą o LGBT+. Dzisiaj dotrą do Świdnicy