Strona główna 0_Slider Pucharowa walka trwa

Pucharowa walka trwa [RELACJA LIVE]

0

Świdniczanie na wyjeździe powalczą o kolejne pucharowe zwycięstwo. Biało-zieloni zmierzą się z przedstawicielami klasy A – Czarnymi Wałbrzych. Stawką meczu jest awans do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. Start meczu o godzinie 17:00.

Skład gości: Wajda, Florian, Białasik, Sowa, Szczygieł, Kozachenko, Emeka, Orzechowski, Orzech, Krakowski, Białas.

Na ławce: B. Kot, Michałek, Chajewski, Myrta, De Souza Barros, Baumgarten, Paszkowski.

Start meczu.

1′ – błyskawiczna akcja biało-zielonych. Ze skrzydła dogrywał Szczygieł jednak piłka po jego dośrodkowaniu nie trafiła na głowę żadnego z partnerów w polu karnym.

3′ – poloniści nadal napierają. Gospodarze nie zdołali wyjść z własnego pola karnego.

5′ – dobre dośrodkowanie Kozachenko, piłkę w polu karnym przyjmuje Krakowski jednak jego uderzenie z lini bramkowej wybija jeden z obrońców.

Trener Rafał Markowski dał szansę pokazania się na boisku zawodnikom, którzy dostawali mniej minut w dotychczasowych meczach o stawkę.

9′ – dośrodkowanie Szczygła mija wbiegającego na wolne pole Orzechowskiego.

11′ – faul z okolicy 20. metra od bramki dla Polonii-Stali. Do piłki podchodzi Szczygieł, ta po rykoszecie trafia pod nogi Krakowskiego, który mimo trzech strzałów z bliskiej odległości, nie zdołał pokonać doskonale broniącego bramkarza gospodarzy.

13′ – seria rzutów rożnych dla świdniczan. Z 11. metra uderza Sowa i ponownie doskonale na linii broni bramkarz Czarnych Wałbrzych.

18′ – Piłkarze drużyny Czarni Wałbrzych starają się wyprowadzać kontrataki, niewiele z nich jednak wynika.

20′ – Orzechowski zablokowany.

21′ – rzut rożny dla ekipy ze Świdnicy. Z narożnika boiska dorzuca Szczygieł, ale zagrywa piłkę za wysoko.

22′ – Sowa uderza z linii pola karnego wprost w bramkarza.

23′ – Orzechowski strzela w okolic 11. metra, niecelnie.

26′ – Orzechowski dogrywa do Krakowskiego, który doskonale zgrywa przed pole do Białasika, a ten technicznym strzałem pokonuje dobrze dysponowanego w tym meczu bramkarza gospodarzy. Prowadzimy 1:0!!!

28′ – dobre dogranie Sowy do Szczygła i mamy 0:2!!!

31′ – biało-zieloni nie odpuszczają i nadal naciskają swoich rywali.

32′ –  Białas bliski strzelania goli, mimo że początkowo chciał dośrodkowywać.

34′ – Florian próbuje uderzenia z dystansu, niecelnie.

36′ – Emeka dogrywa prostopadłą piłkę do Sowy. Kapitan biało-zielonych był jednak na pozycji spalonej.

37′ – Białasik niecelnie zza pola karnego.

38′ – z rzutu rożnego dośrodkowuje Szczygieł. Po zamieszaniu w pola karnym piłka spada pod nogi Orzecha, który z bliskiej odległości trafia do bramki! Prowadzimy już 3:0!!!

39′ – do prostopadle zagranej piłki dochodzi Roland, ta jeszcze odbija się od bramkarza, ale z powrotem wraca pod nogi naszego napastnika, który umieszcza ją w pustej już bramce. 0:4!!!

43′ – Nasz napastnik nie próżnuje i wbija gola na 0:5!

koniec pierwszej połowy – prowadzimy 5:0 z przedstawcielem klasy A – Czarnymi Wałbrzych w II rundzie Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej – Podokręg Wałbrzych.

rozpoczynamy II połowę.

46′ – schodzi Szczygieł w jego miejsce pojawia się Baumgarten.

46′ – Myrta zmienia Emekę.

46′ – Chajewski zastępuje Orzechowskiego.

46′ – wchodzi Michałek i De Souza Barros, a schodzą Sowa oraz Florian.

51′ – Myrta dogrywa ze skrzydła w środku pola karnego z piłką mija się Krakowski.

52′ – prostopadłe zagranie do Baumgartena. Nasz pomocnik nie zdążył jednak dobiec do piłki i gospodarze zaczną od bramki.

54′ – Chajewski uderza z rzutu wolnego, piłka odbija się od muru i wypada na rzut rożny.

56′ – schodzi Białas na boisku melduje się Paszkowski.

57′ – udane dośrodkowanie ze środka boiska Kozachenki, do bramki bezpośrednio z powietrza wolejem trafia Chajewski. Prowadzimy 6:0!!!

60′ – Baumgarten na spalonym.

61′ – niecelne uderzenie Kozachenki.

63′ – 0:7! Krakowski strzałem zza pola karnego pokonuje bramkarza rywali i w końcu strzela debiutanckiego w pierwszym zespole gola.

65′ – biało-zieloni idą za ciosem. Tym razem do bramki trafia Myrta! prowadzimy już 8:0!

67′ – dośrodkowanie z rzutu wolnego Kozachenki do Paszkowskiego. Obrońca naszego zespoły wystartował za szybko przez co znalazł się na pozycji spalonej. Rywala zaczną od bramki.

73′ – samodzielna akcja młodego Doriana Krakowskiego, który minął dwóch obrońców, bramkarza i trafił do pustej już bramki rywali. 0:9!!!

75′ – 0:10! Po raz drugi w tym meczu do bramki trafia Białasik, który z bliskiej odległości pokonuje bezradnego bramkarza!!!

78′ – dogranie Chajewskiego do Myrty i kolejna już bramka naszego napastnika. Prowadzimy 11:0!!!

79′ – niecelne dośrodkowanie Michałka.

80′ – kolejna dobra szansa Myrty! Napastnik uderzył z 5. metra, ale skutecznie interweniował bramkarz.

84′ – poloniści nadal mocno naciskają rywala.

86′ – ostatnie minuty to próby indywidualnych popisów naszych zawodników.

87′ – niecelny strzał Chajewskiego.

87′ – próba strzału zza pola karnego w wykonaniu Baumgartena. Piłka uderzona po ziemi ląduje jednak w rękawicach bramkarza.

88′ – dobre zagranie Myrty do Białasika, szybszy jednak bramkarz rywala.

89′ – Chajewski dośrodkowuje z rzutu rożnego do piłki dopada Kozachenko, ale jego strzał zza pola karnego mija światło bramki.

90′ – błąd naszego bramkarza i gospodarze w ostatniej minucie strzelają nam honorowego gola.

koniec meczu: Świdnica wygrywa 11:1.

Autor relacji: Artur Ciachowski