Strona główna Wydarzenia Żarów Żarów zaprasza na gminne dożynki w Pożarzysku

Żarów zaprasza na gminne dożynki w Pożarzysku

0

Sierpień i wrzesień to czas podziękowań za zebrane plony, a dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. Burmistrz Żarowa, sołtys i rada sołecka Pożarzyska oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zapraszają wszystkich mieszkańców na dożynki gminne, które w tym roku odbędą się w Pożarzysku.

Święto plonów to coroczne podziękowanie rolnikom za trud związany z pracami polowymi. Obchodzimy je w tradycyjny, ludowy sposób, z poszanowaniem staropolskich obyczajów. Jak co roku będą im przewodzić starostowie dożynkowi, nie zabraknie też wieńców dożynkowych wykonanych z kłosów zbóż i polnych kwiatów oraz chleba wypieczonego z tegorocznych zbiorów, który podzielimy wśród zebranych – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Uroczystości dożynkowe rozpoczną się mszą świętą w intencji wszystkich rolników w kościele p.w. św. Józefa w Pożarzysku. Następnie korowód dożynkowy wyruszy na boisko sportowe w Pożarzysku, gdzie będą miały miejsce dalsze obchody dożynkowe. Po części oficjalnej rozpoczną się występy artystów. Przed zebraną publicznością swoje umiejętności zaprezentują lokalne zespoły wiejskie. Jak co roku nie zabraknie również stoisk wiejskich z pysznym, swojskim jadłem.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułPucharowa walka trwa [RELACJA LIVE]
Następny artykułPotrącenie pieszego na „trzydziestce piątce”