Strona główna 0_Slider Mural z Andrzejem Wajdą niemal gotowy

Mural z Andrzejem Wajdą niemal gotowy [FOTO]

0

Na środę Robert Kukla planuje zakończenie prac przy najnowszym, świdnickim muralu powstającym ścianie kamienicy przy ulicy Spółdzielczej. Wizerunek Andrzeja Wajdy mógł być gotowy już we wtorek, jednak przeszkodzą okazał się wiatr utrudniający pracę na wysięgniku.

Okazją do uwiecznienia mistrza polskiej kinematografii stała się 20. rocznica premiery filmu „Panna Nikt”, którą reżyser zgodził się urządzić w Świdnicy. Film powstał na podstawie powieści pochodzącego ze Świdnicy Tomasza Tryzny.

Portret Andrzeja Wajdy jest główną, ale nie jedyną częścią muralu. Uzupełni go kilkadziesiąt tytułów filmów reżysera. Mural powstaje we współpracy z organizatorami Festiwalu Filmowego Spektrum, dzięki dofinansowaniu samorządu województwa dolnośląskiego.

Świdnica ma bogatą kolekcję murali, do czego przyczynił się właśnie Robert Kukla, artysta plastyk związany ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. W różnych dzielnicach miasta można oglądać jego prace o najróżniejszej tematyce, od sportowej do symbolicznej. Artysta odpowiadał m.in. za stworzenie muralu poświęconego Irenie Sendlerowej, malunku przedstawiającego klauna Fifi, nawiązując tym samym do świdnickiego Festiwalu Teatrów Otwartych, czy też kolarskiego muralu w tunelu na Kraszowicach.

/mn/

Poprzedni artykułZłe parkowanie i libacje alkoholowe na celowniku dzielnicowych
Następny artykułO bezpiecznej drodze do szkoły podczas policyjnego festynu w Żarowie