Strona główna Wydarzenia Żarów O bezpiecznej drodze do szkoły podczas policyjnego festynu w Żarowie

O bezpiecznej drodze do szkoły podczas policyjnego festynu w Żarowie

0

Świdniccy policjanci oraz przedstawiciele Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Żarowie zorganizowali festyn rodzinny pod nazwą „Stop Wypadkom – Bezpieczna Droga Do Szkoły”.

26 sierpnia na terenie targowiska miejskiego w Żarowie powstało małe miasteczko ruchu drogowego, które pozwoliło na lepszą wizualizację tłumaczonych zasad bezpieczeństwa na drodze. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać zarówno z dziećmi, jak również z ich rodzicami, dziadkami o tym, jak nie stać się ofiarą wypadku.

Każdy, kto uczestniczył w przygotowanych konkursach, oprócz miłej zabawy zdobywał wiedzę w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa min. poruszono takie tematy jak: kiedy można bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy? Jak prawidłowo poruszać się rowerem w mieście? Czy idąc poboczem należy trzymać się lewej, czy też prawej krawędzi jezdni? Jak zachowywać się rejonie zbiorników wodnych? Omówiono również temat odblasków. Na te i wiele innych pytań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego odpowiadali policjanci ze świdnickiej komendy powiatowej oraz przedstawiciele Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – opowiada Magdalena Ząbek, rzecznik KPP Świdnica.

Zabawa była skierowana przede wszystkim do najmłodszych, którzy dopiero poznają zasady prawidłowego zachowania w ruchu drogowym ale organizatorzy nie zapomnieli o przygotowaniu atrakcji również dla nieco starszych uczestników – rodziców, dziadków. Konkurs dotyczący znajomości zasad ruchu drogowego rozstrzygnął, czy „wyuczone formułki” mają zastosowanie w praktyce. Śmiałkowie biorący udział w zabawach zostali nagrodzeni odblaskami i kamizelkami odblaskowymi. Dodatkową atrakcją festynu okazał się pokaz sprzętu policyjnego oraz radiowóz policyjny.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułMural z Andrzejem Wajdą niemal gotowy [FOTO]
Następny artykułW środę kolejny rzut piłkarskiego Pucharu Polski [PARY II RUNDY]