Strona główna 0_Slider Marihuana w pudełku po butach

Marihuana w pudełku po butach

2

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 24-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie substancji odurzających.  Narkotyki ukrył w pudełku po butach.

Policjanci podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego pod łóżkiem znaleźli pudełko po butach sportowych z zawartością zielonego suszu, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Okazało się, że zabezpieczona substancja to marihuana. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 875 porcji tego narkotyku.

Nielegalny towar trafił do depozytu, a 24-latek do policyjnego aresztu. Mieszkaniec Świebodzic w sprawie usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości substancji odurzających. Za czyny, których się dopuścił grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności, teraz Sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

/Źródło KPP w Świdnicy/