Strona główna 0_Slider Koncert „Ze Straussem przez Wiedeń” w Świdnicy

Koncert „Ze Straussem przez Wiedeń” w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Cudowna muzyka, przepiękne głosy, wspaniali instrumentaliści i wyjątkowy klimat. To wszystko już wkrótce na scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury! Koncert operetkowy „Ze Straussem przez Wiedeń” zaplanowano na 21 września na godz. 18.00.

„Ze Straussem przez Wiedeń” to spotkanie z muzyką pełne niezapomnianych wrażeń! To także spotkanie z mistrzami opery i operetki – z Puccinim, Leharem, Kalmanem oraz królem walca – Straussem.  W ten wieczór usłyszeć będzie można najbardziej znane i lubiane arie i duety, takie jak „Wielka sława to żart”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Twoim jest serce me”, „W rytm walczyka” w wykonaniu utalentowanych młodych artystów, laureatów prestiżowych konkursów, koncertujących na co dzień zarówno w Polsce, jak i za granicą. W taneczny nastrój wprawią walce, polki i czardasze zagrane przez kameralny zespół instrumentalny. Nie zabraknie również wirtuozowskich popisów, jak choćby skrzypcowy „Czardasz” Montiego czy „Taniec węgierski” Brahmsa brawurowo zagrany na wiolonczeli.

Najpiękniejsze melodie do dziś roznoszące się echem po ulicach Wiednia, podane z dużą dozą elegancji i dobrego smaku, ale i z poczuciem humoru – tego koncertu nie można przegapić. Zapraszamy!

Odwiedź nas na facebooku: www.facebook.com/agencja.muzykanty

21 września 2019 roku
Godz. 18.00
Świdnicki Ośrodek Kultury

Rozwiązanie konkursu!

Dla naszych czytelników mieliśmy dwa podwójne zaproszenia na koncert operetkowy „Ze Straussem przez Wiedeń” w Świdnicy. Aby je zdobyć należało: wymienić muzycznie uzdolnionych członków rodziny Straussów. Oczywiście wśród najbardziej znanych i muzycznie uzdolnionych członków rodziny Straussów znajdują się – Johann Strauss (ojciec), Johann Strauss II (syn), Josef Strauss (syn) oraz Eduard Strauss (syn), a także Johann Strauss III (wnuk, syn Eduarda). Ostatnim z muzykujących Straussów był natomiast Edward Strauss II (syn Josefa Eduarda Straussa, wnuk Eduarda Straussa, prawnuk Johanna Straussa). Laureatami konkursu zostali – Maria Kaczmarek, której bardzo ciekawe omówienie na temat całej dynastii Straussów można przeczytać TUTAJ, a także Stanisław Zabielski. Gratulujemy!

/materiały organizatora/

Poprzedni artykuł39. rocznica porozumień sierpniowych. Dawni opozycjoniści zapraszają na Rynek w Świdnicy
Następny artykułPościg za 16-letnim motocyklistą