Strona główna 0_Slider Sześciu pijanych podczas „trzeźwego poranka”. Rekordzista miał blisko 3 promile

Sześciu pijanych podczas „trzeźwego poranka”. Rekordzista miał blisko 3 promile

1

W ręce świdnickich policjantów wpadło aż sześciu kierujących, którzy wsiedli za kółko mimo wcześniejszego spożycia alkoholu. Wszyscy zostali zatrzymani podczas poniedziałkowej akcji „Trzeźwy poranek”, która odbyła się na drogach powiatu świdnickiego.

Wszyscy zatrzymani to mężczyźni w wieku od 29 do 72 lat. Najstarszy z nierozsądnych kierujących wpadł podczas kontroli przeprowadzonej na terenie gminy Dobromierz. – Przeprowadzone badanie wykazało, że miał ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie. 72-latek nie posiadał również przy sobie blankietu prawa jazdy, gdyż jak się okazało ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Niechlubnym rekordzistą policyjnej akcji okazał się 60-latek, zatrzymany został przez funkcjonariuszy drogówki na terenie Strzegomia. – Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 60-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego wsiadł za kierownicę mając blisko 3 promila w alkoholu w organizmie – dodaje rzecznik KPP Świdnica.

Świdniccy policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą cyklicznie kontynuowane, a wszyscy łamiący przepisy ruchu drogowego kierowcy muszą się liczyć z konsekwencjami. – Jazda pod wpływem alkoholu jest śmiertelnym zagrożeniem dla uczestników ruchu drogowego. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu w myśl przepisów kodeksu wykroczeń grozi kara aresztu bądź grzywny.
Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 2. Za tego typu czyn, zgodnie z nowelizacją przepisów grozi też oprócz zatrzymania prawa jazdy, bardzo wysoka kara finansowa – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułDrewniane listwy przypodłogowe – dlaczego warto je wybrać?
Następny artykułMażoretki z Jaworzyny i Świdnicy na festiwalu w Macedonii [FOTO/VIDEO]