Strona główna Wydarzenia Drewniane listwy przypodłogowe – dlaczego warto je wybrać?

Drewniane listwy przypodłogowe – dlaczego warto je wybrać?

0

Drewno jest materiałem ponadczasowym, mającym szerokie zastosowanie również w niepozornym, ale niezwykle ważnym elemencie, jakim są listwy przypodłogowe. Dzięki swoim praktycznym funkcjom stanowią one integralną część każdego projektu wykończenia wnętrz.

Listwy przypodłogowe we wnętrzach
Na ogół niezauważalne, ale w każdym pomieszczeniu niezbędne. Listwy przypodłogowe pełnią ważną rolę w każdym pomieszczeniu. Są barierą, dzięki której meble i inne przedmioty nie uszkodzą dolnej części ściany. Ponadto maskują niedoskonałości w obrębie przerwy dylatacyjnej. Listwy przypodłogowe są elementem, bez którego nie sposób stworzyć wnętrza atrakcyjnego pod względem wizualnym.

Listwy przypodłogowe drewniane – najważniejsze zalety
Niewątpliwie listwy przypodłogowe drewniane doskonale spełniają swoją najważniejszą funkcję nie tylko w kwestii estetyki, ale również praktycznego zastosowania. Dlaczego warto wybrać taki rodzaj listew? Oto najważniejsze powody:

  • Listwy przypodłogowe wykonane z drewna wyróżniają się wysokimi walorami estetycznymi. W perfekcyjny sposób odzwierciedlają piękno naturalnego materiału, podkreślając widoczny rysunek jego usłojenia.
  • Od wielu sezonów drewno uchodzi za jeden z najmodniejszych surowców we wnętrzach. Projektanci doceniają jego liczne zalety i ponadczasowy charakter, dlatego elementy wykonane z takiego materiału są zawsze w cenie.
  • Listwy przypodłogowe z drewna są idealnym dopełnieniem wnętrza urządzonego zgodnie ze współczesnymi trendami.
  • Warto podkreślić, że listwy przypodłogowe drewniane pupływu lat prezentują się bardzo efektownie.
  • Listwy przypodłogowe z drewna są popularnym wyborem wśród osób dbających o środowisko. To produkt w pełni naturalny i sprzyjający zdrowiu domowników (zwłaszcza tych, którzy cierpią na alergie).
  • Ten rodzaj listew tworzy z drewnianą podłogą piękną, jednolitą powierzchnię. Efektem takiego połączenia jest optyczne powiększenie wnętrza i nadanie mu bardziej przytulnego charakteru.
  • Drewniane listwy przypodłogowe są też łatwe w odświeżeniu. Wystarczy je wyczyścić i można je ponownie pomalować.
  • Montaż listew przypodłogowych jest obecnie równie prosty tak, jak w przypadku innych materiałów. Popularne są tzw. klipsy montażowe, które pozwalają na łatwe przymocowanie elementu, jak i jego szybkie usunięcie bez użycia narzędzi.
  • Drewniane listwy przypodłogowe nie odbiegają od innych rodzajów również w kwestii dodatkowych funkcji. Posiadają one specjalne rowki, w których możliwe jest ukrycie okablowania. To rozwiązanie pozwala stworzyć wnętrze nie tylko estetyczne, ale i bardziej bezpieczne

Drewniane listwy przypodłogowe Barlinek
Jeśli już zdecydujemy się na listwy przypodłogowe drewniane, zadbajmy o ich wysoką jakość, wybierając marki sprawdzonych producentów. Jednym z nich bez wątpienia jest firma Barlinek, która w swojej ofercie posiada listwy przypodłogowe w 100% wykonane z drewna. Do wyboru są modele fornirowane, czyli wykonane z naturalnej okleiny, foliowane lub malowane. Duże zróżnicowanie pod względem kształtu i wybarwienia ułatwia dopasowanie listew przypodłogowych z drewna do konkretnej podłogi drewnianej.

 Zobacz pełną ofertę: listwy przypodłogowe

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułDziałkowcy z miejskimi dotacjami
Następny artykułSześciu pijanych podczas „trzeźwego poranka”. Rekordzista miał blisko 3 promile