Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Mażoretki z Jaworzyny i Świdnicy na festiwalu w Macedonii

Mażoretki z Jaworzyny i Świdnicy na festiwalu w Macedonii [FOTO/VIDEO]

1

Formacja taneczna „Fart” działająca przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej wróciła z występów na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Lake Postcard” w Macedonii. Mażoretki z Jaworzyny wyjechały wspólnie z zaprzyjaźnionymi zespołami „Prima” ze Świdnicy i „Ślężanie” z Dzierżoniowa.

Występy odbyły się w turystycznych miejscowościach leżących nad jeziorem Ochrydzkim – Strudze i Ochrydzie, w dniach od 26 do 30 czerwca. – Dziewczyny z „Fartu” miały okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne na tle zespołów z takich krajów jak Macedonia, Bułgaria, Serbia i Czarnogóra, Ukraina, Chorwacja oraz Polska. Młode jaworzynianki zachwyciły widzów nie tylko pięknymi strojami ale także świetnym wykonaniem układów tanecznych. Widowiskowe parady przyciągały liczne grupy widzów: były wspólne zdjęcia, filmy, a nawet łzy wzruszenia Polaków, którzy przebywając na wakacjach spotkali swoich rodaków – relacjonują przedstawiciele SOKiBP z Jaworzyny Śląskiej.

Pobyt w Macedonii to jednak nie tylko występy estradowe i udział w paradach. Mażoretki miały okazję poznać historię rejonu Ochrydy, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zabytkowe cerkwie, klasztor św. Nauma, starożytny teatr, średniowieczna forteca cara Samuela to tylko niektóre z zabytków, z którymi mogli obcować uczestnicy wyjazdu. Po wyczerpujących występach nie zabrakło też czasu na odpoczynek i relaks na plaży oraz kąpiel w jeziorze Ochrydzkim.

/Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej, opr. mn/

Poprzedni artykułSześciu pijanych podczas „trzeźwego poranka”. Rekordzista miał blisko 3 promile
Następny artykułWyboista droga do remontu al. Niepodległości