Strona główna Wydarzenia Świebodzice Podsumowali podniebny weekend w Świebodzicach

Podsumowali podniebny weekend w Świebodzicach [FOTO]

0

Gminne lądowisko w Świebodzicach na dwa dni stało się tętniącym rozrywką i atrakcjami sercem miasta. Wszystko za sprawą pikniku lotniczego pod hasłem “Głowa do góry”, który odbył się w miniony weekend.

Gości powitali ze sceny burmistrz miasta Paweł Ozga, zastępca burmistrza Mariusz Szafraniec, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec, sekretarz miasta Sabina Cebula i Prezes Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach Grzegorz Glegoła. Imprezę odwiedzili również poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska oraz posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka. W wydarzeniu chętnie brali udział mieszkańcy Świebodzic, miast ościennych, a także turyści przebywający w okolicy.

Na miejscu zjawili się przedstawiciele Muzeum Foteli Katapultowych z Oleśnicy, którzy prezentowali swoje trofea. W imprezie licznie uczestniczyli członkowie Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej, którzy zorganizowali wystawę plenerową pełną atrakcji, gdzie odwiedzający mogli obejrzeć z bliska m.in. samolot PZL 101 Gawron. Ogromne zainteresowanie gości wzbudziło przybycie wojskowego śmigłowca Mi-8 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Leźnicy. Przez dwa dni każdy mógł wejść na jego pokład i od środka poznać tajniki maszyny. Nie była to jedyna niespodzianka przewidziana dla miłośników wojska. Nieopodal stanęła wystawa sprzętu radiolokacyjnego 3. Brygady Radiotechnicznej z Wrocławia. Lokalnym akcentem była wystawa Muzeum Broni i Militariów z Witoszowa Dolnego. Podczas pikniku nie zabrakło konkursu na najładniejszy pojazd i motocykl zabytkowy. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się również zawody skoczków spadochronowych.

Zgromadzone na lotnisku osoby mogły regularnie podziwiać pokazy lotnicze w wykonaniu śmigłowca Robinson R22, a także różnych modeli samolotów oraz szybowców. Ponadto na zakończenie pierwszego dnia pikniku w niebo wzniósł się balon na ogrzane powietrze. Najmłodsi bawili się świetnie w specjalnie przygotowanej dla nich strefie, gdzie bezpieczeństwo i atrakcje zapewnili im harcerze ze świebodzickiego Szczepu “IMAGO”. Wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu na miejsce ze Świebodzic przywoził bezpłatny autobus miejski.

Organizatorzy wydarzenia już teraz zapraszają na kolejną edycję pikniku i zapowiadają jeszcze więcej podniebnych atrakcji.

/UM Świebodzice, opr. mn/