Strona główna 0_Slider Piknik dla chorego Damiana już w niedzielę! Na charytatywną imprezę zaprasza m.in....

Piknik dla chorego Damiana już w niedzielę! Na charytatywną imprezę zaprasza m.in. Michał Wiśniewski

0

Już po raz trzeci w podświdnickim Jagodniku rodzina i lokalna społeczność zorganizują piknik na rzecz ciężko chorego Damiana. W poprzednie akcje włączyło się wielu ludzi dobrej woli. Z pewnością nie inaczej będzie także tym razem. Piknik już w najbliższą niedzielę!

13-latek od urodzenia choruje na stwardnienie guzowate. Choroba ta objawia się licznymi guzami na narządach wewnętrznych – na mózgu, sercu oraz gałkach ocznych. Chłopiec cierpi także na padaczkę lekooporną i arytmię serca. To oznacza konieczność systematycznego i kosztownego leczenia. Podczas ubiegłorocznego pikniku, starania rodziny, wolontariuszy i firm dały znakomity efekt. Wówczas udało się uzbierać ponad 12 tys. złotych na leczenie Damiana.

Jakie atrakcje przewidziano podczas tegorocznego pikniku charytatywnego? W programie pokazy samochodów off-road, wystawa rajdówek, pokaz motocykli, loteria fantowa, pokazy sztuk walki, licytacje i zabawy dla najmłodszych.

Pieniądze zebrane na pikniku zostaną przekazane na konto Damiana w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, a cała kwota będzie wykorzystana na leczenie, rehabilitację i wizyty u lekarzy specjalistów.

Piknik odbędzie się 14 lipca na boisku w Jagodniku. Początek o godzinie 12.00.

/mn/

Poprzedni artykułKto oszpecił Nagą Pannę?
Następny artykułUratowali pisklaka. Wróbelek pięknie się odwdzięcza [FOTO/VIDEO]