Strona główna 0_Slider Na pomoc strażakowi z Jaroszowa. Festyn charytatywny dla Norberta

Na pomoc strażakowi z Jaroszowa. Festyn charytatywny dla Norberta [FOTO/VIDEO]

0

Od wczesnych godzin porannych na orliku w Jaroszowie trwa festyn charytatywny na rzecz Norberta Bohonosa, kierowcy karetki i strażaka OSP Jaroszów, który w wyniku napaści zmaga się z guzem mózgu. Leczenie i rehabilitacja po operacji wymagają sporych nakładów finansowych. Norbert całe życie ratował życie innych ludzi, dziś sam liczy na pomoc.

Pewnej niedzieli wracając z rodziną do domu zostałem zaatakowany przez dwóch osobników, których zachowanie wskazywało na stan upojenia alkoholowego. Nie miałem wiele szans po ataku z tyłu. Broniąc się upadłem uderzając głową o beton. Wtedy wszystko się zaczęło. W szpitalu okazało się, że w moim mózgu pojawił się gość, którego tam nie potrzebuję. Guz… nowy lokator – opowiada strażak.

Jedynym ratunkiem dla mężczyzny jest skomplikowana operacja, a później długa rehabilitacja – Do tej pory prowadziłem jednoosobową działalność, od tego wydarzenia nie mogę pracować, każdy wysiłek jest dla mnie niebezpieczny. Po operacji będę potrzebował minimum roku, by wrócić do pełni sił. Niestety, w tym czasie muszę przejść kosztowne rehabilitacje na które nie mogę samodzielnie zarobić bo lokator na to nie pozwala. Potrzebuje Waszej pomocy żeby się go pozbyć i móc wrócić do mojej rodziny, dla której świat zatrzymał się w momencie mojego upadku – dodaje Norbert Bohonos.

Inicjatywa Festynu wsparta przez Burmistrza Strzegomia 

W programie festynu znalazły się pokazy: policji, ratowników medycznych, strażaków i funkcjonariuszy straży granicznej. Każdy z uczestników miał okazję obejrzeć z bliska i przejechać się samochodami rajdowymi, wojskowymi, policyjnymi, a także motocyklami i wozami strażackimi. Ponad to do pomocy zaangażowała się grupa militarna ADHD Team, która chętnie opowiadała o różnego rodzaju uzbrojeniu.

Dla chętnych przygotowano fantomy, na których pod okiem specjalistów można było przejść przyśpieszony kurs udzielania pierwszej pomocy. Bardziej aktywni z kolei mogli wziąć udział w dwugodzinnym maratonie zumby, którego pomysłodawcą była ekipa Ewa Zumba Team i przyjaciele.

Każda złotówka jest na wagę złota

Poza tym w programie festynu znalazły się: loteria fantowa, pokazy cięcia samochodu i ratownictwa technicznego realizowane przez OSP Strzegom i OSP Jaroszów, a także licytacje, w których można było zdobyć m.in. koszulki  piłkarzy ekstraklasy: Janusza Gola (Cracovia) czy Patryka Klimali (Jagiellonia Białystok).

Od jakiegoś czasu trwa również zbiórka za pośrednictwem serwisu Zrzutka.pl, gdzie udało się zebrać już ponad 22 tys. złotych na leczenie i rehabilitację po operacji usunięcia guza. Zbiórka wciąż trwa.

Tekst i foto: Artur Ciachowski

Poprzedni artykułRemis w sparingowych derbach dwóch czwartoligowców [FOTO]
Następny artykułW niedzielę zakończą wakacyjny cykl plażówki