Strona główna 0_Slider Koniec roszad w straży pożarnej?

Koniec roszad w straży pożarnej?

1

Dolnośląski komendant wojewódzki PSP st.bryg. Adam Konieczny z dniem 3 lipca tego roku powołał na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Świdnicy mł. bryg. Dariusza Budkiewicza – informuje komenda wojewódzka we Wrocławiu. Strażak z wieloletnim stażem dotychczas dwukrotnie był pełniącym obowiązki komendanta.

Zdjęcie KW PSP

Od 1949 roku aż do końca stycznia 2018 roku zawodową strażą pożarną w granicach obecnego powiatu świdnickiego dowodziło zaledwie 4 komendantów. Ostatni z długoletnich komendantów – Tomasz Szuszwalak przeszedł na emeryturę w wieku 50 lat na początku 2018 roku. Od tego czasu, w ciągu zaledwie kilku miesięcy trzykrotnie dochodziło do zmian na stanowisku komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej. Pod koniec czerwca 2018 roku pełnienie obowiązków komendanta powierzono dotychczasowemu dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świebodzicach, Maciejowi Nowakowi. Niedługo szefował świdnickiej komendzie, został odwołany w lutym 2019 roku. Wówczas ponownie pełnienie obowiązku komendanta powierzono Dariuszowi Budkiewiczowi. Do 3 lipca wśród p.o. komendanta znalazł się również rzecznik komendy, Jacek Kurczyński. W minioną środę komendant wojewódzki wręczył powołanie Dariuszowi Budkiewiczowi.

Powołanie mł. bryg. Dariusza Budkiewicza na stanowisko komendanta świdnickiej PSP, jest ukoronowaniem jego długiej strażackiej drogi, w tym wieloletniej służby w świdnickiej komendzie PSP. W 1991 roku rozpoczynał tu służbę na stanowisku dowódcy sekcji. Potem były kolejne awanse w stopniach i stanowiskach. Na tej drodze służbowej był też okres, kiedy brygadierowi Budkiewiczowi powierzono pełnienie obowiązków komendanta. Niewątpliwie miało to zasadniczy wpływ na obecne powołanie go na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Świdnicy – czytamy na stronie komendy wojewódzkiej.

Zebrała Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułPogrzeb – jak sobie poradzić z formalnościami
Następny artykułSą chętni do uporządkowania Bystrzycy