Strona główna Wydarzenia Pogrzeb – jak sobie poradzić z formalnościami

Pogrzeb – jak sobie poradzić z formalnościami

0

Pogrzeb bliskiej osoby to zawsze bardzo trudne w wydarzenie w życiu każdej rodziny. Niestety oprócz bolesnych emocji istnieje także proza życia, która wymaga od najbliższych podjęcia kluczowych decyzji w sprawie pogrzebu. Konieczne jest także dopełnienie ważnych formalności.

  1. Formalności urzędowe
  2. Zakład pogrzebowy – Wrocław i transport zmarłych

Formalności urzędowe 
Zgłoszenie zgonu to podstawowa czynność, którą należy wykonać możliwie jak najszybciej po śmierci bliskiej osoby. Formalności urzędowe w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych to konieczność. Bez aktu zgonu i zgłoszenia tego faktu w urzędzie niemożliwe jest organizowanie ceremonii pogrzebowej, tak kościelnej jak i świeckiej. ZUS to z kolei organ wypłacający najbliższej osobie świadczenie, które w dużej mierze pozwala na pokrycie całości lub większości kosztów ceremonii. Obydwie te instytucje powinny informację o zgonie danej osoby otrzymać jak najszybciej. W ofercie wielu zakładów pogrzebowych są formalności urzędowe i kredytowanie pogrzebów. Pracownicy zakładu są w stanie pomóc w dopełnieniu formalności w USC i ZUS, a także w imieniu danej osoby prowadzą rozliczenia z ZUS-em lub KRUS-em, tak aby do minimum ograniczyć formalności, którymi musi zająć się pogrążona w żałobie rodzina. Zakład pogrzebowy może z rodziną rozliczyć się właściwie bezgotówkowo albo poprosić o ewentualną dopłatę tego, czego nie pokryje świadczenie pogrzebowe.

Zakład pogrzebowy – Wrocław i transport zmarłych
Śmierć nie wybiera godziny ani miejsca. Nie sposób przewidzieć momentu śmierci, dlatego też usługi pogrzebowe Wrocław to nie tylko organizacja pogrzebu, lecz także pomoc bezpośrednio po śmierci najbliższej osoby. Zakłady pogrzebowe we Wrocławiu zapewniają transport zmarłych niezależnie od godziny i miejsca. Pracownicy firmy pogrzebowej niezwłocznie przyjeżdżają na wskazane miejsce, niezależnie od tego, czy jest środek dnia czy nocy. Całodobowy zakład pogrzebowy we Wrocławiu to konieczność, ale i ogromna ulga dla najbliższych zmarłego, którzy o każdej porze dnia mogą prosić o pomoc. Ta obejmuje również przygotowanie ceremonii pogrzebowej, ustalenie terminu na cmentarzu parafialnym lub komunalnym, pochówek tradycyjny lub kremację, pomoc w wyborze trumny/urny. Wszystkie te czynności trzeba wykonać, pomoc w tych trudnych momentach jest więc dla rodziny szczególnie ważna. Pracownicy zakładu pogrzebowego swoim opanowaniem i doświadczeniem mogą okazać się ogromnym wsparciem dla pogrążonych w żałobie najbliższych zmarłego, dla których przygotowanie ceremonii pogrzebowej jest niezwykle przykrym i trudnym doświadczeniem.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPościg za VW. Samochodem uciekał nastolatek
Następny artykułKoniec roszad w straży pożarnej?