Strona główna 0_Slider Pościg za VW. Samochodem uciekał nastolatek

Pościg za VW. Samochodem uciekał nastolatek

0

Kierowca VW Polo zignorował próbę zatrzymania do rutynowej kontroli i zaczął uciekać przez wsie powiatu świdnickiego. Jak się okazało, ma 17 lat i jest poszukiwany.

W poniedziałek 8 lipca około 19.50 patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy chciał zatrzymać w Śmiałowicach do kontroli samochód marki Volkswagen Polo. Kierowca na widok mundurowych przyśpieszył i zaczął uciekać. W pościg zostało zaangażowanych kilka patroli.

Volkswagen minął Panków i wjechał do Wierzbnej. Jak opisuje jeden ze świadków, samochód po wąskich uliczkach pędził z bardzo dużą szybkością, nie zważając na to, że w pobliżu bawią się dzieci. Drogę zatarasował prywatny pojazd. Kierowca Volkswagena wyskoczył z auta i zaczął uciekać pieszo, ale szybko został dogoniony i zatrzymany przez policjanta. Trzej pasażerowie w wieku od 19 do 20 lat pozostali w pojeździe i nie stawiali oporu.

Samochodem kierował 17-letni mieszkaniec naszego powiatu – mówi Szymon Szczepaniak z KPP w Świdnicy.

Nastolatek, choć był trzeźwy, powodów ucieczki miał kilka. Jechał bez prawa jazdy, samochód nie miał ani badań technicznych, ani ubezpieczenia, a kierujący był poszukiwany przez policję. Za swój czyn odpowie przed sądem jak dorosły. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

/red./
Za zdjęcie dziękujemy czytelnikowi

Poprzedni artykułDopisała frekwencja, biało-zieloni po pierwszym treningu [FOTO]
Następny artykułPogrzeb – jak sobie poradzić z formalnościami