Strona główna Wydarzenia Świdnica Są chętni do uporządkowania Bystrzycy

Są chętni do uporządkowania Bystrzycy

3

Siedem firm z całej Polski chce zająć się uporządkowaniem rzeki Bystrzycy na świdnickim odcinku. 8 lipca zostały otwarte oferty. Najtańsza opiewa na 88 577,28 zł, najdroższa na 275 231,52 zł.

Pod koniec maja świdniccy radni wyrazili zgodę na zawarcie porozumienia z Państwowym Gospodarstwem Wodnym “Wody Polskie”, oznaczającego przejęcie przez miasto odpowiedzialności za utrzymanie i konserwację koryta oraz nabrzeża świdnickiego odcinka Bystrzycy w 2019 roku. Podobne porozumienia zawierane są od 2016 roku, jednak tym razem uzgodniono zajęcie się także ciekami wodnymi w Parku Centralnym.

Doraźne prace porządkowe w rejonie Witoszówki i Bystrzycy w tym roku już wykonywano. Teraz przyszła pora na wybór firmy, która zajmie się regularnym utrzymaniem samej Bystrzycy i jej sąsiedztwa. W zakresie prac przyszłego wykonawcy, zgodnie z materiałami przetargowymi, znalazło się: “usuwanie samosiewów drzew i krzewów oraz wykaszanie traw i chwastów na brzegach i skarpach oraz w międzywalu, a także prace ziemne w zakresie usuwania zatorów i przytamowań dna koryta rzeki na odcinku rzeki Bystrzycy od mostu drogowego w ul. Esperantystów do mostu drogowego w ul. Przyjaźni”. W tegorocznym budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 42 tys. złotych. Całość zadania nie może kosztować więcej niż 130 tysięcy złotych. Różnicę dopłacą Wody Polskie.

Realizacja prac ma następować w okresie od dnia podpisania umowy do 30 listopada 2019 roku.

/red./

Poprzedni artykułKoniec roszad w straży pożarnej?
Następny artykułŚredniowiecze ponownie zawita do Wierzbnej