Strona główna 0_Slider Koncerty wirtuozów gitary już wkrótce w Krzyżowej

Koncerty wirtuozów gitary już wkrótce w Krzyżowej [KONKURS]

0

Światowej sławy gitarzyści będą gościć w Krzyżowej w ramach 19. już edycji Guitar Masters Camp. Renomowani muzycy, uznani profesorowie i najlepsi wykładowcy poprowadzą warsztaty gitarowe z młodymi pasjonatami tego instrumentu. W dniach od 17 do 23 lipca mistrzowie zagrają także przed publicznością. Na ostatnim koncercie usłyszymy również uczestników tegorocznego kursu.

Raz do roku Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży (MDSM) w Krzyżowej na Dolnym Śląsku zamienia się w prawdziwą mekkę gitarzystów. Pod jednym dachem spotykają się znani na scenie międzynarodowej wirtuozi gitary, uczniowie szkół i akademii muzycznych oraz ci, którzy swoją przygodę z gitarą dopiero zaczynają. Tak wyglądają warsztaty, wymiana doświadczeń i wspólne koncertowanie. Cykl wydarzeń pod nazwą Guitar Masters Camp w tym roku zorganizowany zostanie po raz 19.

Wakacyjne spotkanie z mistrzami
Zajęcia prowadzone będą w dniach od 14 do 24 lipca. Wśród nauczycieli, którzy przyjadą na kurs, są takie znane nazwiska, jak Marek Pasieczny, Krzysztof Pełech czy Robert Horna. W gronie znakomitych polskich wirtuozów w Krzyżowej pojawi się też Michał Stanikowski oraz niezwykle ceniony pedagog Leszek Potasiński. Tradycyjnie nie zabraknie także wybitnych gitarzystów klasycznych z zagranicy. W Krzyżowej gościć będą Amadeus Guitar Duo z Niemiec, Andrea Vettoretti z Włoch, Paco Seco z Hiszpanii, Yorgos Bechlivanoglou z Grecji i Rainer Maria Nero z Austrii.

Kurs w Krzyżowej dedykowany jest nie tylko gitarzystom klasycznym i flamenco. W tym roku zaplanowane zostały również zajęcia z muzyki rozrywkowej, prowadzone przez legendę polskiej gitarystyki – Jacka Królika oraz charyzmatycznego gitarzystę Bogdana Skiedrzyńskiego. Na kursie odbędą się też warsztaty fingerstyle, pod kierunkiem najlepszego gitarzysty akustycznego w Polsce, Piotra Resteckiego. Całość dopełnią zajęcia stretchingu z Lucy Stewart.

Więcej o warsztatach przeczytasz TUTAJ.

Muzyczne wieczory i koncerty dla publiczności
Guitar Masters Camp to nie tylko warsztaty dla zgłoszonych młodych adeptów gitary, ale też wyjątkowe koncerty dla publiczności. W tym roku zaplanowano aż sześć muzycznych wieczorów. W Krzyżowej miłośnicy muzyki będą mieli niebywałą okazję usłyszeć grę takich światowych muzyków jak – jednego z najzdolniejszych austriackich gitarzystów młodego pokolenia Rainera Marię Nero wraz z jego zespołem Flamensky czy znakomitego kompozytora i gitarzystę pochodzącego z Sevilli, ojczyzny flamenco – Paco Seco.

Wystąpią również mistrz fingerstylu Piotr Restecki, a także wybitny klasyczny duet Amadeus Guitar Duo, który tworzą cenieni na świecie artyści – Kanadyjka Dale Kavanagh i Niemiec Thomasa Kirchhoffa. Zagra też znana formacja Pełech&Horna DUO. We wspólnym koncercie wystąpią również mistrzowie gitary klasycznej Andrea Vettoretti z Włoch i Yorgos Bechlivanoglou z Grecji. Tradycyjnie Guitar Masters Camp zakończy występ uczestników kursu i pedagogów.

Program koncertów:

*16.07.2019, godz. 20:30
Flamensky
Flamenco i world music

*17.07.2019, godz. 20:30
Paco Seco
Hiszpańskie impresje

*19.07.2019, godz. 20:30
Piotr Restek Restecki
Gitarowa awangarda

*20.07.2019, godz. 20:30
Amadeus Guitar Duo
Klasyczne duo

*22.07.2019, godz. 20:30
Andrea Vettoretti
Yorgos Bechlivanoglou

*23.07.2019, godz. 20:30
KONCERT FINAŁOWY:
UCZESTNICY, WYKŁADOWCY, ZESPOŁY

Koncerty odbywać się będą w Sali Wielofunkcyjnej Fundacji Krzyżowa, Krzyżowa 7, Grodziszcze.

Bilety w cenach 25 PLN – normalny, 20 PLN – ulgowy dostępne będą przed każdym z koncertów.

Ponadto zaplanowano również koncert Pełech&Horna DUO, który odbędzie się 21 lipca o godz. 20.30 w Starym Klasztorze we Wrocławiu. Wstęp na ten występ darmowy.

Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe
Współorganizator: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

Więcej informacji o Kursie w Krzyżowej na: camp.guitarmasters.pl oraz na profilu Facebook:GuitarMastersCamp

Wygraj zaproszenie!
Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na dowolnie wybrane koncerty Guitar Masters Camp w Krzyżowej. Aby je zdobyć należy wysłać maila na adres [email protected] z odpowiedzią na następujące pytanie konkursowe: Kto jest dyrektorem artystycznym Guitar Masters Camp? Na wiadomości zatytułowane „Guitar Masters Camp” zawierające również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych czekamy do 15 lipca – wówczas nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej telefonicznie. Powodzenia!

/oprac. AN/
/materiały: Guitar Masters Camp/

Poprzedni artykułThriller świdnickiego twórcy gotowy. Premiera „Świadomości” we wrześniu [ZWIASTUN]
Następny artykułNie będzie ciepłej wody