Strona główna Kultura GuitarMastersCamp w Krzyżowej – profesjonalne wakacje dla gitarzystów!

GuitarMastersCamp w Krzyżowej – profesjonalne wakacje dla gitarzystów!

0

Już po raz 19. w Krzyżowej niedaleko Świdnicy odbędzie się najbardziej profesjonalny kurs gitarowy w Polsce – GuitarMastersCamp. Od 14 do 24 lipca 2019, prócz nauki gry na gitarze klasycznej, będzie można uczestniczyć w zajęciach z podstaw muzyki rozrywkowej, orkiestry gitarowej, gitary flamenco, techniki fingerstyle oraz wziąć udział w konsultacjach z zakresu kompozycji.

Raz do roku Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży (MDSM) w Krzyżowej na Dolnym Śląsku zamienia się w prawdziwą mekkę gitarzystów. Pod jednym dachem spotykają się znani na scenie międzynarodowej wirtuozi gitary, uczniowie szkół i akademii muzycznych oraz ci, którzy swoją przygodę z gitarą dopiero zaczynają. Tak wyglądają warsztaty, wymiana doświadczeń i wspólne koncertowanie.

Wakacyjne spotkanie z mistrzami
Wśród nauczycieli, przyjeżdżających na Kurs, są nazwiska, które od lat przyciągają miłośników gitary. Dlatego na indywidualne lekcje do Marka Pasiecznego, Krzysztofa Pełecha czy Roberta Horny, warto zgłosić się z wyprzedzeniem. W gronie znakomitych polskich wirtuozów w Krzyżowej pojawi się też Michał Stanikowski oraz bardzo ceniony pedagog, Leszek Potasiński. Co roku organizatorzy zapraszają również wybitnych gitarzystów klasycznych z zagranicy. W tym roku do Krzyżowej przyjedzie Amadeus Guitar Duo z Niemiec, Andrea Vettoretti z Włoch, Paco Seco z Hiszpanii, Yorgos Bechlivanoglou z Grecji i Rainer Maria Nero z Austrii.

Kurs w Krzyżowej nie jest dedykowany jedynie gitarzystom klasycznym i flamenco. W tym roku zaplanowane zostały również zajęcia z muzyki rozrywkowej, prowadzone przez legendę polskiej gitarystyki – Jacka Królika oraz charyzmatycznego gitarzystę Bogdana Skiedrzyńskiego oraz warsztaty fingerstyle, pod kierunkiem najlepszego gitarzysty akustycznego w Polsce, Piotra Resteckiego. Całość dopełnią zajęcia stretchingu z Lucy Stewart.

Indywidualny plan zajęć
Dużym atutem Kursu jest możliwość ułożenia swojego planu według własnych potrzeb. Uczestnicy nie tylko sami wybierają nauczycieli i rodzaj zajęć, ale również czas trwania Kursu. Do Krzyżowej można przyjechać na pełne 10 dni lub na kilka. Pakiety umożliwiają też wybór pomiędzy zajęciami indywidualnymi i grupowymi. Natomiast pakiet „opiekun” daje szansę na przyjechanie do Krzyżowej bez aktywnego uczestniczenia w zajęciach. Jest to znakomite rozwiązanie dla rodziców lub partnerów osób, które chcą wziąć udział w warsztatach. GuitarMastersCamp jest bowiem skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku czy umiejętności.

Oczywiście, wszyscy uczestnicy poniżej 18 roku życia mają zapewnioną stałą opiekę wychowawców, którzy nie tylko dbają o ich bezpieczeństwo, ale także pomagają w organizacji czasu.

Wyjątkowe miejsce
MDSM w Krzyżowej,na tereniektórego odbywa się Kurs,to wyjątkowe miejsce położone z dala od miejskiego gwaru, na skraju Gór Wałbrzyskich. Przepiękny kompleks pałacowy z połowy XIX wieku oferuje znakomite warunki zakwaterowania oraz zapewnia przestrzeń do zajęć warsztatowych i wieczornych koncertów i jammów w Piwnicy Dżemowej. Na tych kilka dni również piękny pałacowy dziedziniec zamienia się w wielką plenerową salę do ćwiczeń gry na gitarze.

– To miejsce i wybitni artyści sprawiają, że w Krzyżowej, co roku, rodzi się naprawdę wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga na wieczorne koncerty widzów z całego Dolnego Śląska. Nic dziwnego, że wielu uczestników jeździ do Krzyżowej już od wielu lat, chwaląc poziom artystyczny, różnorodność programu, warunki lokalowe i wspaniałą atmosferę Kursu – podsumowuje Krzysztof Pełech, Dyrektor ArtystycznyGuitarMastersCamp.

Więcej informacji o Kursie w Krzyżowej na: camp.guitarmasters.pl oraz na profilu Facebook:GuitarMastersCamp

Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe
Współorganizator: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

/Materiały organizatora/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułPółnadzy szli przez centrum miasta, szukali zaczepki