Strona główna 0_Slider Jedna firma zainteresowana remontem chodników. Prace pochłoną blisko 530 tysięcy

Jedna firma zainteresowana remontem chodników. Prace pochłoną blisko 530 tysięcy

1

Wszystko wskazuje na to, że bez problemów uda się rozstrzygnąć przetarg na remont kolejnych pieszych traktów na terenie miasta. Wykonaniem nowej nawierzchni chodników m.in. na Zarzeczu i osiedlu Zwierzynieckim zainteresowana jest jedna firma, której oferta mieści się w planowanym na ten cel budżecie. Roboty miałyby zakończyć się w grudniu tego roku.

ul. Kopernika

Prace mają zostać zrealizowane w sześciu lokalizacjach. Naprawie zostaną poddane chodniki przy ulicach: Zwierzynieckiej (304 mb), Sarniej (55 mb), Okrężnej (314 mb, odcinek między ul. Klonową a ul. Kopernika), Kopernika (104 mb, od ul. Jodłowej do ul. Kołłątaja) i Kozara-Słobódzkiego (35 mb, fragment od ulicy do wejścia do budynku numer 25), natomiast przy Willowej (ok. 42 mb) ma powstać utwardzone dojście do pobliskiego placu zabaw oraz przystanku autobusowego przy ulicy Szarych Szeregów.

W sumie prace obejmą piesze trakty o długości około 854 metrów. Na roboty planowano przeznaczyć 590 tys. złotych, jednak jedyna firma, która stanęła do przetargu, Zakład Robót Drogowych i Ogólnobudowlanych “W&J”, zaproponowała wykonanie prac za nieco ponad 528 tysięcy. Jeżeli to właśnie z tym przedsiębiorstwem świdnicki magistrat podpisze umowę, a roboty budowlane nie napotkają żadnych przeciwności, odnowione chodniki powinny być gotowe najpóźniej do 10 grudnia.

Według danych przedstawionych w “Raporcie o stanie miasta Świdnica 2015”, długość chodników na obszarze miasta wynosi ogółem 1 682 kilometrów. – Zgodnie z przeprowadzonymi w 2012 roku analizami stanu nawierzchni chodników i ścieżek rowerowych w pasach drogowych dróg gminnych na terenie miasta Świdnica około 56% chodników jest w stanie bardzo dobrym, 10% dobrym, 22% zadowalającym, a 9% w stanie złym i 3% w bardzo złym – wyliczano w “Raporcie”.

Mapa lokalizacji prac (materiały przetargowe UM Świdnica)

/mn/