Strona główna Wydarzenia Gminy zdobyły dotacje. Środki pozwolą na budowę szatni przy boiskach i nowego...

Gminy zdobyły dotacje. Środki pozwolą na budowę szatni przy boiskach i nowego placu zabaw

0

23 gminy z regionu wałbrzyskiego otrzymały dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie terenu. Marcin Gwóźdź, wicemarszałek województwa dolnośląskiego wręczył dziś symboliczne promesy laureatom konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Środki trafią m.in. do gmin Dobromierz, Marcinowice, Świdnica i Strzegom.

Dofinansowanie z budżetu samorządu województwa na łączną kwotę blisko 650 tys. zł. pomoże gminom z regionu wałbrzyskiego np. wyremontować świetlice, boiska sportowe, wybudować place zabaw, siłownie zewnętrzne, wiaty rekreacyjne czy chodniki.

Dzięki „Odnowie Dolnośląskiej Wsi” wspieramy realizację małych inwestycji, które są bardzo ważne dla mieszkańców, a także integrują lokalną społeczność. Cieszymy się, że zainteresowanie lokalnych samorządowców w tym roku, tak jak i w poprzednich latach, było bardzo duże, a my możemy dołożyć swoją „cegiełkę” do realizacji tych ważnych projektów – zaznacza wicemarszałek Marcin Gwóźdź.

Dolny Śląsk realizuje projekt Odnowy Dolnośląskiej Wsi od 2008 roku. Celem programu jest wspieranie małych lokalnych projektów na terenach wiejskich. Projekty zgłaszane są przez gminy, często na wniosek i z inicjatywy samych mieszkańców. Maksymalna wysokość pomocy na realizację pojedynczego projektu nie mogła przekroczyć 30 tys. zł.

Na spotkaniu z samorządowcami w Ludwikowicach Kłodzkich zostały również rozdane dotacje na bieżące utrzymanie urządzeń melioracji wodnych, które są własnością gmin. W sumie dla 10 gmin, z powiatów świdnickiego, ząbkowickiego, kłodzkiego i dzierżoniowskiego, samorząd województwa przekazał ponad 200 tys. zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone m.in. na konserwację rowów melioracyjnych, czyli np.: wykaszanie, wygrabianie porostów ze skarp i dna rowów, karczowanie krzewów.

Dotacje z projektu Odnowy Dolnośląskiej Wsi:

  • gmina Dobromierz: budowa zaplecza sanitarno-szatniowego w hali sportowo-rekreacyjnej przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie wraz z zagospodarowaniem miejsc zielonych,
  • gmina Marcinowice: zakup i montaż kontenerów szatniowych na boisku sportowym w Wirach,
  • gmina Strzegom: zakup wyposażenia świetlicy wiejskiej w ramach Centrum aktywności i integracji mieszkańców wsi Jaroszów w gminie Strzegom,
  • gmina Świdnica: wykonanie placu zabaw w Komorowie.

/UMWD, opr. mn/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]
Następny artykułJedna firma zainteresowana remontem chodników. Prace pochłoną blisko 530 tysięcy