Strona główna 112 Odzyskali sprzęt skradziony wraz z autem rajdowym

Odzyskali sprzęt skradziony wraz z autem rajdowym

0

Kryminalni z wałbrzyskiej komendy odzyskali specjalistyczny sprzęt o wartości około 8 tys. złotych, skradziony pod koniec kwietnia wraz z samochodem rajdowym. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 29-letniego mieszkańca Świebodzic.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeszukali pomieszczenia gospodarcze należące do 29-latka i odzyskali utracone w wyniku przestępstwa mienie w postaci lewarka, wyciągarki samochodowej oraz dwóch par słuchawek rajdowych. Zniknęły one wraz z pojazdem i lawetą w nocy z 28 na 29 kwietnia sprzed hotelu w Marcinowicach w powiecie świdnickim – mówi Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie wyżej wymienionych przedmiotów. Za paserstwo może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 5 – dodaje Świeży.

Przypomnijmy, spod hotelu w Marcinowicach został skradziony Ford Fiesta R5, którym Jarosław Kołtun oraz Ireneusz Pleskot wywalczyli 6. miejsce w Rajdzie Świdnickim-Krause. Rajdowcy poprosili o pomoc w poszukiwaniach, a dla znalazcy przewidziano nagrodę w wysokości 20 tys. złotych. Wieczorem 29 kwietnia, dzięki szeroko zakrojonej akcji udało się odzyskać samochód, który odnalazł się na terenie Boguszowa-Gorc. 16 maja w Świebodzicach doszło do zatrzymania 22-latka, którego podejrzewano o dokonanie kradzieży.

 

/KMP Wałbrzych, opr. mn/