Strona główna 0_Slider „Toniemy w błocie!” Ruszyły wykopy po dawnym Domosie

„Toniemy w błocie!” Ruszyły wykopy po dawnym Domosie [FOTO]

3

Czy nikt nad tym nie panuje? Przez centrum osiedla nie da się przejść! Toniemy po kostki w błocie – alarmuje mieszkanka Osiedla Młodych. Problem zaczął się dzisiaj rano wraz z rozpoczętymi wykopami w miejscu dawnego pawilonu Domos.

Wielkie ciężarówki nawożą błoto na Kozara-Słobódzkiego i Marii Kunic. To jedno z najbardziej uczęszczanych miejsc. Boimy się, że tak zostanie na weekend – alarmuje czytelniczka Swidnica24.pl.

Przy ul. Kozara-Słobódzkiego 19 w miejscu dawnego Domosu zaczęły się prace ziemne, które wykonuje wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „Sta-Dar” Dariusz Stańczyk ze Świebodzic. Za 584 tysiące złotych firma ma wykonać wykop i zabezpieczenie wykopu w postaci tzw. scianki berlińskiej. Prace wykonywane są na zlecenie Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Świdnicy.

Nie wiadomo, u kogo interweniować! Tablica informacyjna jest pusta, w Urzędzie Miejskim dowiedziałam się, ze to nic ich inwestycja, w TBS-ie telefon milczy. Miałam nadzieję, ze uda mi się porozmawiać z prezesem Gałkiem, ale nic z tego! – skarży się mieszkanka osiedla. Jak się okazuje, nie tylko ona uznała, ze jest poważny problem. – Od rana otrzymaliśmy szereg zgłoszeń – mówi Edward Świątkowski ze świdnickiej Straży Miejskiej. – Na miejsce pojechał nasz patrol, ale niestety, na miejscu są wyłącznie pracownicy, nie ma nikogo z kierownictwa, nie zastali kierownika budowy. Będą czekać na osobę, która może podjąć decyzję. Jeśli teren dzisiaj nie zostanie uprzątnięty, na firmę zostanie nałożona kara – zapowiada.

Jak poinformował szef prewencji w SM, osoba odpowiedzialna za prowadzone prace, zjawiła się na miejscu. Została ukarana mandatem i zobowiązana do uprzątnięcia ulic z błota jeszcze dzisiaj.

Domos decyzja prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej i Rady Miejskiej został kupiony od Handlowej Spółdzielni Pracy Zoapis w Świdnicy za 550 tysięcy złotych. Grunt należał do miasta.Teren został przekazany TBS-owi, który ma postawić tutaj budynek z częścią mieszkalną, usługową. Na parterze ma powstać filia biblioteki i klub seniora.

Przetarg na wykonanie nowego budynku jeszcze nie został ogłoszony. Koszt inwestycji ma się zamknąć w kwocie 13,3 mln złotych, z czego 9,5 mln będzie pochodzić ze środków zewnętrznych.

Agnieszka Szymkiewicz
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułFestiwal „Triennale bonsai” i czereśniowe degustacje w Wojsławicach
Następny artykułPijany na Łukowej uderzył przypadkową kobietę. Zatrzymany przez przechodniów [FOTO]