Strona główna 0_Slider Festiwal „Triennale bonsai” i czereśniowe degustacje w Wojsławicach

Festiwal „Triennale bonsai” i czereśniowe degustacje w Wojsławicach

0

W sobotę i niedzielę 22–23 czerwca w Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach odbędzie się festiwal „Triennale bonsai”, wystawa miniaturowych drzew z Czech, Niemiec i Polski. Specjaliści z tych krajów nauczą podczas warsztatów jak formować drzewka bonsai.

Pochodząca z Chin sztuka miniaturyzowania drzew i krzewów ma wielu miłośników. Uzyskanie doskonałej formy bonsai bywa wynikiem wieloletniej, nawet wielopokoleniowej, pielęgnacji właściwie dobranych gatunków drzew i krzewów. Tajniki tej sztuki podczas wykładów i warsztatów w sobotę i niedzielę przybliżą nam pasjonaci o wielkiej wiedzy i doświadczeniu.

Fot. z archiwum Arboretum

Natomiast w niedzielę 23. czerwca o godz. 16.00 rozpocznie się koncert z udziałem zespołu ARTRIO zatytułowany „Poematy natury” . Będzie to muzyczne przedstawienie dźwiękami czterech pór roku. W programie muzyka klasyczna, jazzowa, taneczna oraz prelekcja, która ma wprowadzić słuchaczy w świat namalowany muzyką. I tak będziemy mogli połączyć doznania związane z pięknem muzyki i otaczającego nas świata roślin. Warto pamiętać, że teraz właśnie na zboczach Ostrej Góry dojrzewa ogromny, bo 12 hektarowy, sad dawnych dolnośląskich odmian czereśni (ok. 2 tysiące drzew). Goście będą mieli rzadką okazję, aby bez ograniczeń degustować, porównywać smaki bardzo różnorodnych odmian tych owoców.

/Arboretum Wojsławice/

Poprzedni artykułSygnalizacja nie pomogła. Kolizja na Wodnej/Mieszka I
Następny artykuł„Toniemy w błocie!” Ruszyły wykopy po dawnym Domosie [FOTO]