Strona główna Temat dnia Świdnicka Grupa Kapitałowa MARCONI nagrodzona w plebiscycie „Gwiazdy Biznesu 2019”

Świdnicka Grupa Kapitałowa MARCONI nagrodzona w plebiscycie „Gwiazdy Biznesu 2019”

0

II miejsce w kategorii „średnia firma” w tym roku na prestiżowym Dolnośląskim Plebiscycie Gospodarczym „Gwiazdy Biznesu” zajęła świdnicka Grupa Kapitałowa MARCONI. Firma o 30-letniej tradycji, która powstała jako rodzinne przedsiębiorstwo, świadczące prace w obszarze utrzymania czystości oraz ochrony osób i mienia, dziś dzięki nieustannemu rozwojowi, modernizacji i licznym inwestycjom stała się lokalnym liderem kompleksowych usług dla biznesu, jak i w obszarze usług medycznych: rehabilitacji, opiece dla osób w podeszłym wieku. W swoich licznych sektorach przedsiębiorstwo obecnie zatrudnia ponad 500 pracowników.

W Starej Kopalni w Wałbrzychu już po raz piąty nagrodzono najlepsze przedsiębiorstwa, samorządy oraz osobowość z Dolnego Śląska. Prestiżowy plebiscyt „Gwiazdy Biznesu”, którego organizatorem jest Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, w tym roku poprowadził aktor Cezary Pazura.

Sam konkurs stanowi jeden z najważniejszych regionalnych wydarzeń gospodarczych, którego celem jest wspieranie, a także uhonorowanie samorządów i przedsiębiorców za ich wkład w rozwój i kształtowanie wizerunku gospodarki województwa dolnośląskiego.

Statuetki i wyróżnienia tradycyjnie przyznano w sześciu kategoriach: Mikro Biznes, Mikro Firma, Mała Firma, Średnia Firma, Biznes Odpowiedzialny Społecznie, Samorząd Przyjazny Biznesowi, a także dla Osobowości Dolnego Śląska. Wśród nagrodzonych tegorocznych liderów prężnie rozwijających się i odpowiedzialnych społecznie podmiotów znalazła się także Grupa MARCONI. Świdnickie przedsiębiorstwo zajęło drugie miejsce w kategorii Średnia Firma. Wyróżnienie odebrał Piotr Nawrot, Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający Grupy Marconi.

O firmie

Grupa MARCONI jest prywatną, rodzinną firmą funkcjonującą na rynku od przeszło 30 lat.  Początkowo firma oferowała usługi  dla biznesu w obszarze utrzymania czystości oraz ochrony osób i mienia. Firma zdobywając status Zakładu Pracy Chronionej stała się znaczącym pracodawcą dla osób niepełnosprawnych na terenie powiatu świdnickiego.

Obecnie Grupa Marconi koncentruje swoją działalność w dwóch obszarach:

MEDYCZNYM

W ramach  Centrum Usług Medycznych MARCONI MEDICA oferując długoterminową opiekę pielęgniarską, rehabilitacyjną oraz od kwietnia 2015 roku kompleksową, całodobową opiekę nad osobami niepełnosprawnymi i w podeszłym wieku pod nazwą DOM SENIORA MARCONI. W roku 2017 stworzono kolejne 25 nowe miejsca pobytu dla osób w podeszłym wieku pozwalające na opiekę nad prawie 50-cioma pensjonariuszami. Rok 2019 to kolejna inwestycja dążąca do – podwojenia liczby miejsc pobytu dla seniorów, jak i poprawienia jakości świadczonych usług.

Od wielu lat Marconi pracuje na wysoki prestiż ośrodka, wysoką jakość usług rehabilitacyjnych, pielęgniarskich i opiekuńczych. Dzięki wysokim, stale podnoszonym kwalifikacjom personelu białego, miłej i sprawnej obsłudze, szerokiemu wachlarzowi wykonywanych świadczeń, stosowanym w działaniu z pacjentem nowoczesnym metodom i terapiom, a także pracy na światowej klasy sprzęcie rehabilitacyjnym i fizykoterapeutycznym, osiąga w krótkim czasie wysoki poziom usprawnienia. Jednocześnie pragnąc, aby ośrodek ciągle się rozwijał poszukuje nowych możliwości świadczenia usług.

USŁUG  DLA BIZNESU KONCENTRUJĄC SIĘ GŁÓWNIE NA:

  • Usługach porządkowych i doczyszczania (kompetentna i przeszkolona kadra, profesjonalne maszyny czyszczące i odkurzacze przemysłowe, polimeryzacja powierzchni płaskich, czyszczenie hal produkcyjnych,  specjalistyczna chemia dostosowana do potrzeb realizowanej usługi,  kompleksowa i terminowa realizacja zleceń, stały nadzór koordynatorów)
  • Kompleksowych usługach porządkowych, w tym usługach podnośnikiem (mycie przeszkleń i ścian na wysokości, wycinka i korekta drzew oraz serwis naziemny),
  • Rekultywacji gruntów (przygotowanie terenów do dopłat unijnych, mulczowanie oraz frezowanie pni drzew, odchwaszczanie i nawadnianie terenów zielonych, nawożenie gruntu i wyrównywanie terenu, wycinka i zrębkowanie)
  • Projektowaniu i kompleksowym utrzymaniu zieleni (koszenie i pielęgnacja trawy, strzyżenie żywopłotów, korekta drzew i krzewów, usuwanie chwastów, wycinka i zrębkowanie, projektowanie i pielęgnacja ogrodów, architektura krajobrazu)
  • Odśnieżaniu ulic, dachów, parkingów, placów i innych terenów zewnętrznych.

Markoni sp. z o.o. świadczy też pełen zakres usług ochrony fizycznej i elektronicznej oraz utrzymania ruchu, w tym:

  • Ochrona fizyczna (jednolite umundurowanie, nowoczesne środki łączności, instrukcje ochrony obiektów, system kontroli obchodów w czasie rzeczywistym, audyt bezpieczeństwa, o wsparcie grupą interwencyjną)
  • System Sygnalizacji Włamania i Napadu SSWiN (odstraszanie potencjalnego intruza, o zapobieganie stratom w wyniku włamania i wandalizmu, o wczesne próby wykrywania włamania lub napadu, o błyskawiczne podjęcie środków i rozpoczęcie procedury interwencji; certyfikowane urządzenia o sprawdzonej jakości)
  • Telewizja przemysłowa CCTV(wygodne sterowanie kamerami, bezobsługowe działanie, wzrost efektywności pracy personelu, kontrola nad sytuacjami kryzysowymi)
  • Usługi utrzymania ruchu (instalacje SAP, PPOŽ – projekt i wykonanie, instalacje systemów oddymiania/przewietrzania, kompleksowe usługi z zakresu elektrycznego, instalacja odgromowa)

Grupa Marconi nie tylko skupia się na działalności gospodarczej, ale także aktywnie działa wśród społeczeństwa lokalnego promując zdrowy tryb życia i uczestnicząc w takich wydarzeniach sportowych jak Marconi Indoor Thriathlon, który odbywa się już od dwóch lat.

W tym roku Grupa Marconi była także sponsorem tytularnym MARCONI DUATHLON ŚWIDNICA, który jest imprezą unikatową na skalę regionu, stawiającą na popularyzację aktywnego spędzania czasu wolnego.

Prospołeczne działania Grupy Marconi skierowane są również do młodzieży. Swoim programem sponsoringu firma objęła klasę sportową ukierunkowaną na triathlon, która z inicjatywy Gminy Wiejskiej Świdnica oraz GLKS „Świdnica” powstała w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym.

Grupa MARCONI angażowała się w wiele inicjatyw, realizowała też liczne szkolenia i inne przedsięwzięcia, w tym chociażby w zbiórkę pieniędzy na leczenie 28-letniej Klaudii podczas białej soboty zorganizowanej placówce MARCONI MEDICA ŚWIDNICA.

Firma za swoje osiągnięcia na różnych płaszczyznach została wielokrotnie nagrodzona. Jest m.in. laureatem Świdnickiego Gryfa w kategorii „Gryf bez barier”.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułFinał Kilometrów Dobra już w niedzielę!
Następny artykułŚwidniccy piłkarze szukają punktów w Trzebnicy [RELACJA LIVE]